DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nature Parkettlack- lakier z nanotechnologią

Autor: inf. prasowa (opr.JR)
Źródło: PUBLINK
Data: 2007-07-30


Nature Parkettlack - poliuretanowy lakier do podłóg drewnianych marki Beckers, powstał dzięki wykorzystaniu nanotechnologii. Receptura produktu z technologią „Nano Systemu” gwarantuje doskonałą trwałość lakieru w warunkach intensywnego oddziaływania czynników mechanicznych.

Nature Parkettlack lakier <br>z nanotechnologią BeckersNature Parkettlack lakier <br>z nanotechnologią Beckers

Nanotechnologia to jedna z najszybciej rozwijających się obecnie dziedzin nauki. Możliwość badania i zmieniania materii na poziomie pojedynczego atomu, daje często niewyobrażalne efekty. Naukowcy udowodnili, że ingerencja w poszczególne cząsteczki zmienia (często diametralnie) właściwości fizyczne badanych materiałów. Specjaliści przewidują, że już niedługo tzw. rewolucja nanotechnologiczna obejmie wszystkie dziedziny naszego życia: od medycyny (odtwarzanie tkanek i diagnostyka) po elektronikę (wyświetlacze LCD).

Nature Parkettlack, poliuretanowy lakier do podłóg marki Beckers, jest przykładem wykorzystania wiedzy o nanocząsteczkach. Dzięki zastosowaniu układu „Nano System”, polegającego na dodaniu cząsteczek wybranej substancji w rozmiarach nanometrycznych (1/800 szerokości ludzkiego włosa) do receptury produktu, jak również odpowiedniej selekcji pozostałych komponentów, osiągnięto doskonałą trwałość powłoki. Oznacza to, że w porównaniu z tradycyjnymi lakierami parkietowymi, Nature Parkettlack jest wyjątkowo wytrzymały na ścieranie i zarysowania, powstające np. przy wnoszeniu piasku, czy przesuwaniu mebli. Wykazuje również dużą odpornością przy stosowaniu wszelkiego rodzaju środków czyszczących oraz przy zanieczyszczeniach płynami, takimi jak np. kolorowe alkohole.

Więcej nt. Nature Parkettlack:
Wodorozcieńczalny, dyspersyjny lakier Nature Parkettlack stosuje się do dekoracyjnego i ochronnego lakierowania podłóg drewnianych, w tym przede wszystkim: dębowych, bukowych, brzozowych, sosnowych i świerkowych. Można nim również odnowić podłogi uprzednio lakierowane. Produkty Parkettlack są dostępne w 2 wersjach: wysoki połysk [80] oraz półmat [35]. Lakier należy stosować w systemie z lakierem podkładowym Nature Parkettlack Grund.

Wybrane dane techniczne:

 

 

Nature Parkettlack

Nature Parkettlack Grund

Stopień połysku

wysoki połysk [80]

półmat [35]

pełny mat

Kolor

bezbarwny

bezbarwny

Wydajność

do 10 m² / l

10-12 m² / l

Opakowania

5 l lakier + 0,5 l utwardzacz

5 l

Sugerowana cena brutto (zestaw lakier+utwardzacz)

ok. 440 zł.

Ok. 150 zł.

Nature Parkettlack- lakier z nanotechnologią (Zdjęcia: 3)

Nature Parkettlack lakier <br>z nanotechnologią BeckersNature Parkettlack lakier<br> z nanotechnologią BeckersNature Parkettlack lakier z nanotechnologią Beckers

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz