DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Koelner i Śrubex przeprowadzą fuzję

Autor: dja
Źródło:
Data: 2007-07-16


Koelner SA i Fabryki Śrub w Łańcucie Śrubex SA podpisały porozumienie w sprawie połączenia obu spółek.

W zawartym porozumieniu zarządy spółek postanowiły, iż połączenie zostanie przeprowadzone zgodnie z art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych (połączenie poprzez przejęcie), tj. poprzez przeniesienie całego majątku Śrubex na Koelner w zamian za akcje, które Koelner wyda akcjonariuszom Śrubexu.

Parytet wymiany akcji Śrubex na akcje Koelner zostanie ustalony w planie połączenia, który zostanie sporządzony na podstawie sprawozdań finansowych sporządzonych na dzień 30 czerwca 2007 roku, a wniosek o ogłoszenie planu połączenia zostanie złożony do dnia 31 sierpnia 2007r.

Zarządy obu spółek wskazują na efekty synergii związane z połączeniem, w wyniku których nastąpi istotne obniżenie kosztów działalności połączonego podmiotu przy jednoczesnym wzroście łącznych obrotów i zyskowności produkcji. Koelner przewiduje przeprowadzenie znaczących inwestycji w majątek fabryki w Łańcucie, po przeprowadzeniu połączenia, oraz przeniesienie części produkcji, wykonywanej obecnie przez zagraniczne zakłady Koelner do Łańcuta oraz zlecanej dostawcom zewnętrznym, jak również rozwój produkcji fabryki w Łańcucie w celu zaspokojenia potrzeb innych zakładów produkcyjnych należących do grupy Koelner.

Koelner posiada 34,32% akcji i głosów na WZA Śrubeksu.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz