DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Lokalne firmy czują się zagrożone

IAR

Autor: tm
Źródło: IAR
Data: 2004-12-30


"Rzeczpospolita" pisze, że cztery koncerny chcą postawić wielkie tartaki i zakłady płyt wiórowych na Mazurach. Lokalne firmy z branży są zaniepokojone, bo już teraz w ich regionie brakuje drewna.

Według dziennika, giganty takie jak Ikea, Stora Enso, Kronospan i Pfleiderer mogą zainwestować ponad pół miliarda euro w drzewny interes. Negocjują w tym celu warunki działalności z Dyrekcją Lasów Państwowych, które miałby dostarczyć surowiec. Jednak nieoficjalnie leśnicy mówią, że z powodu braku drewna szanse na powstanie takich inwestycji są małe.

Według "Rzeczpospolitej", małe firmy, które działają już na Warmii i Mazurach, obawiają się wejścia gigantów, właśnie z powodu kurczących się zasobów surowca. Miejscowi przedsiębiorcy uważają, że każde sto nowych miejsc pracy w Ikei oznaczałoby utratę kilka razy większej liczby miejsc pracy w obecnie istniejących, mniejszych i mniej wydajnych firmach. Ich zdaniem po upadku małych firm, Lasy Państwowe zostaną z kilkoma dużymi przedsiębiorcami, którzy będą mogli dyktować ceny.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz