DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

IKEA może pomóc mieszkańcom

Autor:
Źródło:
Data: 2007-07-16


"Wiadukt, nowe drogi i bezpieczne skrzyżowania mają pojawić się w pobliżu sklepu meblowego IKEA. Drogowcy pozytywnie zaopiniowali projekt przedstawiony przez inwestora.

Rozmowy ze szwedzkim koncernem wciąż trwają. Szwedom udało się już zdobyć pozytywną opinię drogowców dotyczącą przebudowy układu komunikacyjnego. Przewiduje on, między innymi, budowę drugiego wiaduktu pod ulicą Fordońską oraz nowej drogi łączącej ulicę Wiślaną z Łowicką. Koncern wyda na to około 20 milionów zlotych. Wydłużona w kierunku południowym zostanie także ul. Rejewskiego. Natomiast wyjazd z Łowickiej w Fordońską zostanie odcięty. Koszty przebudowy dla Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej nie mają żadnego znaczenia. Pieniądze wyłoży IKEA. Inwestycja ma pomóc również mieszkańcom ulic Łowickiej i Pilickiej. Od kilku lat skarżą się oni na wzrastający ruch. Zasypują ratusz listami z prośbami o interwencje.
- Pękają nam ściany w domach, ponieważ wszystkie samochody z Brdyujścia wyjeżdżają na Fordońską tylko naszą ulicą. Nasza sytuacja dramatycznie pogorszyła się po rozbudowie bazy Schenkera. Jednak najbardziej zależy nam na tym, aby drogowcy wydłużyli ulicę Pilicką do Fordońskiej w rejonie Suchej. Dzięki temu tiry ominą wreszcie osiedlowe ulice - wyjaśnia jeden z mieszkańców Pilickiej.
Drogowcy zlecili już opracowanie tych planów. Jednak budowa w najlepszym wypadku rozpocznie się w przyszłym roku."

Michał Sitarek, Express Bydgoski


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz