DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Adpol S.A jako pierwszy i jedyny

Autor:
Źródło:
Data: 2007-07-11


Firma Adpol S.A., producent drewnianej i drewniano-aluminiwoej stolarki okiennej, jako pierwsza i jedyna w Polsce uzyskała Aprobatę Techniczną ITB na stolarkę okienną wykonaną z egzotycznego duriana i framire, oraz jednego z najtrwalszych drzew iglastych - modrzewia.

Wydana Aprobata Techniczna przez Instytut Techniki Budowlanej jest poszerzeniem aprobaty AT-15-5890/2003, którą firma Adpol S.A. uzyskała po opracowaniu i wdrożeniu jednoramowych okien i drzwi balkonowych „Systemu Adpol 68” z drewna sosnowego lub red meranti.
Aprobata Techniczna stawia przed Adpol S.A. nowe możliwości nie tylko produkcyjne w postaci rozszerzonego asortymentu dopuszczalnych konstrukcji okien. Otwiera przed firmą perspektywę uczestnictwa nawet w najbardziej prestiżowych inwestycjach również ze względu na zastosowanie orientalnych, sprowadzanych z Indonezji i Afryki gatunków drewna. Otrzymana Aprobata jest również gwarantem, że okna i drzwi balkonowe firmy Adpol S.A. wykonane są zgodnie z wymogami prawa budowlanego.
Adpol S.A. stale wytycza kierunki rozwoju technicznego rynku okien w Polsce, czego dowodem było uzyskanie pierwszej w Polsce Aprobaty Technicznej na produkcję okien z red meranti, a potwierdzeniem pierwsza i jedyna do tej pory Aprobata Technicznej na stolarkę okienną, wykonaną z indonezyjskiego duriana, sprowadzanego z Afryki framire oraz z rzadko występującego modrzewia.

www.adpol.pl
Aurora Communication


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz