DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Hiszpania będzie sadzić drzewa

Autor:
Źródło:
Data: 2007-07-06


Madryt (PAP/Reuters)
- Władze dwóch hiszpańskich regionów oraz Madrytu zamierzają posadzić miliony drzew, by osłabić skutek rosnącej emisji gazów cieplarnianych w Hiszpanii - poinformowali w czwartek hiszpańscy urzędnicy zajmujących się ochroną środowiska...

Hiszpańskie emisje gazów cieplarnianych wyniosły w 2006 roku o 48 proc. więcej niż w 1990 roku, który stanowi termin odniesienia dla protokołu z Kioto, przewidującego zredukowanie do 2012 r. emisji przez większość krajów rozwiniętych.
Hiszpania, której gospodarka w 1990 roku rozwijała się słabiej niż innych państw UE, może zwiększyć emisje dwutlenku węgla o 15 proc., ale według szacunków rządowych wzrost w latach 2008-2012 wyniesie aż 37 proc.
W związku z tym powstał plan zamortyzowania 20 pkt proc. wzrostu emisji poprzez realizację zatwierdzonych przez ONZ projektów w krajach rozwijających się, a 2 pkt proc. - poprzez sadzenie drzew.
Przykładowo wiejski region Kastylia-La Mancha w środkowej Hiszpanii już zwiększył powierzchnię swoich lasów o 1 mln ha (do 5 mln ha). W ciągu najbliższych czterech lat zamierza posadzić 20 mln kolejnych drzew.
Madryt, który już w tej chwili jest uważany za jedno z miast o największej powierzchni parków i ogrodów na świecie, posadzi natomiast 1,5 mln drzew.
Kraj Basków zasadzi zaś w latach 2006-2009 250 tys. drzew w Kenii i 20 tys. na swoim terytorium. (PAP)

mw/ ap/


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz