DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Jak pomóc Mazurskim Meblom?

Gazeta Wyborcza Olsztyn

Autor:
Źródło: Gazeta Wyborcza Olsztyn
Data: 2007-07-04


Gazeta Wyborcza Olsztyn: "Problemy fabryk zaczęły się gdy ich główny niemiecki właściciel - holding Schiedera dwa tygodnie temu ogłosił bankructwo.

Holding Schiedera z obrotami 1 mld euro był potentatem na rynku meblarskim w Europie. Okazało się jednak, że firma ma długi 400 mln euro. Prokuratura niemiecka aresztowała kierownictwo firmy pod zarzutem fałszowania księgowości. Bankructwo pociągnęło za sobą decyzje o ogłoszeniu upadłości przez spółki-córki w Polsce - do MM należy kilkanaście zakładów w regionie. Większość z nich złożyła już wnioski o upadłość. Zagrożonych jest 4 tys. miejsc pracy. - Jeśli uda się utrzymać połowę z nich, to już będzie sukces - mówi wicewojewoda Jacek Mrozek.

(...) Największym problemem jest to, że mebli nie kupują dystrybutorzy bankruta. - 95 procent naszej produkcji wysyłaliśmy do Niemiec. Mamy pełne magazyny i od dzisiaj wysłałem załogę na 3-tygodniowy urlop - mówi Zygmunt Trzebiatowski, prezes spółki MMI Interline w Nowym Mieście Lubawskim.


Teraz szefowie poszczególnych spółek szukają odbiorców bez pośredników. W jeszcze gorszej sytuacji znaleźli się dostawcy Mazurskich Mebli. - Fabryka jest mi winna 800 tys. zł i straciłem już nadzieję, że je odzyskam - mówi Sławomir Mątwicki, producent płyt meblowych (...)"


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz