DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Leśni związkowcy domagają się wzrostu cen drewna

LasyPolskie.pl

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: LasyPolskie.pl
Data: 2007-07-04


Rada Krajowa Związku Leśników Polskich w RP grożąc sporem zbiorowym domaga się od dyrektora generalnego Lasów Państwowych m.in. renegocjacji cen surowca drzewnego. Zdaniem związkowców jego obecne ceny sa zbyt niskie.

W piśmie skierowanym do Andrzeja Matysiaka, przeczytać można (...) Ceny materiałów budowlanych wzrosły w ciągu tego roku o około 50 %, ceny drewna w Europie od 20 do 50%. Wzrost cen drewna osiągnięty na rok 2007 przez LP to 6 %. W związku z tym Rada Krajowa wnosi o pilne podjęcie renegocjacji cen drewna.(...)

Oczywiście postulat ten nie jest głównym jaki ZLP w RP kieruje do dyrektora generalnego. Związkowcy domagają się wzrostu płac argumentując:
"Rada Krajowa ZLP w RP stwierdza, że średnie wynagrodzenia w Lasach Państwowych były w 2006 r. niższe niż w roku 2005 o 2 %, a wzrost płac w kraju wyniósł ponad 5 %. W marcu 2007 r. wynagrodzenie w gospodarce narodowej wzrosło o 9 %, a średnia płaca w Lasach Państwowych za 4 miesiące spadła o 12 %. - dla przypomnienia: średnia płaca brutto w Lasach Państwowych to ok. 4,2 tys zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz