DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Meble dla IKEI

Gorzow24.pl

Autor: Maciek
Źródło: Gorzow24.pl
Data: 2005-01-16


W Gorzowie będą produkowane meble dla salonów IKEI.

10 milionów złotych zainwestuje duńska firma w przebudowę i modernizację byłego Stolbudu.

Pracę - najpierw przy pakowaniu i sortowaniu, a później przy produkcji mebli dla salonów IKEI - znajdzie docelowo 250 osób.

Podpisanie aktu notarialnego sprzedaży Stolbudu przeciągało się od listopada z powodu pewnych kwestii podatkowych i finansowych, które jednak w końcu udało się rozwiązać m.in. przy wydatnej pomocy władz Gorzowa - mówi syndyk upadłego Stolbudu Eugeniusz Tyszkiewicz.

Prezydenci zrobili wszystko, by inwestor pozostał w Gorzowie, jest to tym bardziej ważne, iż mieliśmy trzech konkurentów - dodaje Eugeniusz Tyszkiewicz.

Stolbud poszedł za ponad 4 i pół miliona, do tego dochodzą jeszcze pieniądze, jakie syndyk uzyska ze sprzedaży całego złomu, jaki wycięty zostanie z terenu zakładu. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na zaspokojenie zaległych wierzytelności, w tym m.in. wobec byłej załogi Stolbudu.

Są też dodatkowe korzyści ze sprzedaży. Eugeniusz Tyszkiewicz ma nadzieje, że modernizacją zakładu zajmie się któraś z gorzowskich firm budowlanych, a ponadto, jak już produkcja zostanie uruchomiona, w ciągu roku wykonanych będzie 2 i pół tysiąca kursów tirów, na czym z kolei zarobić mogą gorzowscy przewoźnicy.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz