/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
SPORT

VIII Międzynarodowe Zawody Drwali Bobrowa

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło:
Data: 2007-07-02


Od 29 czerwca do 1 lipca w Bobrowej (gm. Rudniki) odbywał się VIII Międzynarodowe Zawody Drwali. W konkursie wzięło udział 29 zawodników z 7 krajów. W szranki stanęły ekipy z Czech, Słowacji, Niemiec, Francji, Szwecji, Estonii i Polski.

Dokładność przyżynki demonstruje Miroslav PrnoDokładność przyżynki demonstruje Miroslav PrnoFot. K. Jabłońska

W piątek odbyło się powitanie zawodników, a następnie koncert zespołu Big Cyc i wspólna zabawa. Zmagania zawodników rozpoczęły się w sobotę. Konkurencję "ścinanie i obalanie drzew" zawodnicy rozgrywali w lesie na odpowiednio przygotowanej powierzchni zrębowej. Po południu, juz na terenie Bobrowej odbyły się m.in. pokazy rzeźbienia w drewnie przy użyciu pilarki oraz wieczorna zabawa taneczna.

W niedzielę emocje dotyczyły pięciu konkurencji: przygotowanie pilarki do pracy, zło zona przeżynka kłód, dokładność przeżynki, okrzesywanie oraz rzeźbienie pilarką. Po zakończeniu zmagań sportowych i uroczystej dekoracji zwycięzców zawody zakończyły się wspólną zabawą.

Zwycięzcą VIII edycji został Roman Szala z Jełowej, przed Ditrichem Harderem z Niemiec i Jackiem Stochniałkiem z Bobrowej.

Wspaniała atmosfera i wiele dodatkowych atrakcji sprawiło, że zawody przyciągnęły tłumy kibiców. Oprócz występów zawodników goście i kibice mogli m.in. obejrzeć pokaz pracy przewoźnego traka taśmowego czy sprawdzić swoje umiejętności i zręczność podczas "rzutu toporem" do tarczy.
Organizatorzy i uczestnicy już dziś zapraszają na kolejną edycję zawodów, która odbędzie się w przyszłym roku.

Wkrótce na naszych stronach znajdzie się fotoreportaż z zawodów oraz pełna tabela wyników uzyskanych przez zawodników.

VIII Międzynarodowe Zawody Drwali Bobrowa (Zdjęcia: 2)

Dokładność przyżynki demonstruje Miroslav PrnoMistrz - Roman Szala

Liczba wyświetleń: 3480


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA