DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Spółki-córki Schiedera ogłaszają upadłość

Schieder Möbel

Autor: dja
Źródło: Schieder Möbel
Data: 2007-06-29


Do sądów trafiają wnioski o upadłość polskich spółek należących do niemieckiego koncernu Schieder. Utrata pracy grozi ok. 4 tysiącom pracowników. W Niemczech upadłość ogłosiło już ponad 70 ze 115 spółek należących do Schieder Mobel Holding GmbH, do niedawna największego producenta mebli w Europie, którego bankructwo głoszono w ubiegłym tygodniu. Koncern zatrudniał 11,5 tys. ludzi, z czego ok. 9 tys. w Polsce.

Część spółek kapitałowo powiązanych z zarejestrowaną w Lichtensteinie spółką IMS AG (w której Schieder posiadał 12% kapitału) pracuje normalnie. Spółka została wyłączona z upadłości holdingu. Niestety pozostałe spółki głównie te z , bo należą do zarejestrowanej w Liechtensteinie spółki IMS AG, która nie ma kłopotów finansowych. Inaczej jest z firmami z grupy Mazurskich Mebli International, w których Schieder był bezpośrednim inwestorem.

Wniosek o upadłość z likwidacją majątku złożyły w sądzie spółki International Investment Trade Service (zatrudniająca 40 osób firma zajmowała się m.in. obsługą księgową innych mazurskich spółek Schiedera), Mazurskie Meble International CHC (spółka posiada trzy zakłady produkcyjne - w Bartoszycach, Elblągu i Szczytnie, zatrudnia ponad 800 osób), Mazurskie Meble International Interline (fabryka w Nowym Mieście Lubawskim), Mazurskie Meble International Sleeping (zakład w Biskupcu). Kolejne wnioski o upadłość złożą również inne spółki Mazurskich Mebli (m. in. Mazur Comfort, Mazur Look) zatrudniające w sumie ponad 3500 ludzi.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz