DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

IKEA już nie straszna?

Autor: Marcin Wojciechowski
Źródło: Gazeta Wyborcza w Olsztynie
Data: 2005-01-15


Drewna wystarczy i dla już istniejących firm meblarskich, i dla tych, które powstaną - zapewniał Alfred Szlaski, dyrektor Regionalnej Dy­rekcji Lasów Państwowych. Strach lokalnych przedsiębiorców wzbudziło pojawienie się w naszym regionie szwedzkiej firmy IKEA.

Kilka dni temu IKEA podpisała umowę z Lasami Państwowymi na dostawę drewna na 10 lat. Fir­ma planuje inwestycje na Warmii i Mazurach sięgające 75 milionów euro. Informa­cja ta zaniepokoiła lokalnych przedsiębior­ców z branży meblarskiej, więc Stanisław Lech Szatkowski, wojewoda warmińsko-mazurski, zorganizował wczoraj spotka­nie przedstawicieli Dyrekcji Regionalnych Lasów Państwowych oraz przedsiębiorców zajmujących się przetwórstwem drewna.

- Inwestycje IKEA nie stanowią żadnego zagrożenia dla już istniejących przedsię­biorstw - zapewniał Alfred Szlaski. - Dzię­ki nim pracę znajdzie kilka tysięcy osób, a drewna i tak starczy dla wszystkich, bo dotychczas ponad 50 proc. drewna z na­szego regionu sprzedawane było do innych województw - wyjaśniał.

- Nie widzę zagrożenia w inwestycjach IKEA - mówi Józef Waldemar Kaczkan, dyrektor Zakładu Produkcji Drzewnej z Małdyt. - Najważniejsze jest jednak, aby firmy na rynku miały równy dostęp do drewna - tłumaczy. Zapewnienia La­sów Państwowych uspokoiły przedsię­biorców.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz