DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Komisja Europejska bada transakcję Kronospanu

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło:
Data: 2007-06-28


Komisja Europejska rozpoczęła dochodzenie w sprawie planowanej transakcji zakupu przez Kronospan Holding GmbH spółek zajmujących się produkcją płyt drewnopochodnych od austriackiej grupy Constantia Industries AG.

fot. Falcofot. Falco

Zdaniem przedstawicieli KE istnieją poważne wątpliwości, czy transakcja nie zakłóci warunków konkurencji na rynku płyty wiórowej w Austrii, na Węgrzech i Słowacji czyli krajach gdzie Kronospan miałby w jej wyniku szczególnie silną pozycję.

Decyzja komisji przedstawiona zostanie do połowy września b.r.

Constantia Industries poinformowała, że sprzedaż Kronospanowi działu zajmującego się produkcją płyt drewnopochodnych związana jest z decyzją o wycofaniu się z koncernu z rynku drzewnego.

Constantia Industries AG to prywatna firma działająca obecnie w trzech segmentach: rynek drzewny, folii i papierów dekoracyjnych oraz zaawansowanych tworzyw sztucznych. Na rynku drzewnym koncern obecny jest poprzez austriacką spółkę FunderMax zajmującą się produkcją płyty MDF i płyt warstwowych meblowych i wykańczania wnętrz wytwarzanych na jej bazie oraz węgierską Falco produkującą płyty wiórowe surowe i laminowane, płyty wykańczane technologią postformingu oraz m.in. płyty cementowo-wiórowe. W obu spółkach zatrudnionych jest ok. 1700 pracowników. Dział drzewny przynosi ok. 41 % rocznych przychodów Constantii czyli ponad 348 mln euro.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz