DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Nowa fabryka mebli powstanie w WMSSE

Rzeczpospolita

Autor:
Źródło: Rzeczpospolita
Data: 2000-09-20


Ministerstwo Gospodarki wydało spółce Mazur Look International, należącej do Grupy Schieder, zgodę na wybudowanie fabryki mebli tapicerowanych w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Data: 2000-09-20 Rzeczpospolita - Online

Inwestycja kosztować będzie ok. 12,5 mln zł. Jej rozpoczęcie jest uzależnione od terminu podpisania umowy z władzami strefy oraz uzyskania zezwolenia na budowę.

- Jeżeli rozpoczęcie budowy nastąpi w tym roku, to fabryka ruszy w pierwszej połowie roku 2001 - powiedział Witold Fotek, dyrektor ds. personalnych i organizacji MMI.

Fabryka powstanie w tzw. podstrefie bartoszyckiej. Inwestor uzyska 20-letnie zwolnienie podatkowe. Mazur Look była jedyną spółką, która przystąpiła do przetargu na oferowaną przez zarząd strefy działkę. Będzie też pierwszą firmą, która rozpocznie tam budowę.

Fabryka zatrudni na początek 50 osób, a docelowo 250. Działać będzie w powiecie o największym, przekraczającym 30 proc., bezrobociu. Planowana wielkość produkcji ma mieć wartość 60 tys. zł dziennie. Całość eksportowana będzie do Niemiec.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz