DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Po finale ...z natury segreguję

PSR

Autor:
Źródło: PSR
Data: 2007-06-28


Blisko 1700 dzieci z wieruszowskich przedszkoli i szkół podstawowych wzięło udział w trzeciej edycji programu edukacyjnego „…z natury segreguję!”. 16 czerwca podczas XIII Dni Wieruszowa zakończyła się kolejna edycja programu edukacyjnego „…z natury segreguję!”.

Wieruszów po finale
Na dwie godziny stadion Prosna zamienił się w mini festiwal ekologiczny. Dzieci ze szkół i przedszkoli zaprezentowały skecze, piosenki i układy taneczne, które tematyką nawiązywały do recyklingu. Dodatkowo placówki przygotowały też prace plastyczne dotyczące segregacji odpadów. Łącznie w pokazach na scenie wzięło udział 65 dzieci.

Na koniec rozstrzygnięty został konkurs zbiórkowy, który towarzyszył akcji edukacyjnej. Placówki w Wieruszowie zaskoczyły organizatorów. Okazało się, że dzieci ze szkół i przedszkoli wieruszowskich doskonale wiedzą, na czym polega segregowanie odpadów i robią to bez błędu. Tym samym organizatorzy postanowili przyznać wszystkim placówkom równoważne nagrody. Na scenie odbyło się więc uroczyste wręczenie czeków o wartości 1000 złotych dla każdej szkoły i przedszkola.

Akcja składała się z dwóch części – warsztatów edukacyjnych oraz konkursu „zbiórkowego”. W maju w przedszkolach i szkołach wieruszowskich ruszyły warsztaty ekologiczne, które w niebanalny sposób zwracały uwagę najmłodszych na ekologię. Drugą częścią projektu był konkurs selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych. Przez trzy tygodnie dzieci pod okiem opiekunów zbierały zużyte opakowania i prawidłowo wrzucały je do oznakowanych pojemników ustawionych na terenie szkół i przedszkoli. Główną ideą konkursu było hasło „Nie ilość, a jakość”

Inicjatorem i głównym organizatorem projektu, który jest częścią programu budowy i rozwoju krajowego systemu odzysku i recyklingu opakowań „W Trosce o Naturę”, jest Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku. – To była już trzecia edycja ekologicznej akcji, którą realizujemy w różnych miejscach kraju. Co ważne, za każdym razem przekonujemy się, że nasz cel jakim jest nauka ekologii opakowaniowej jest realizowany również przez doskonałą zabawę w wykonaniu najmłodszych uczestników akcji. Efekty naszej wspólnej pracy, jakie obserwujemy podczas finałów poszczególnych edycji są motywujące i potwierdzają, że to co wspólnie planujemy i wdrażamy, daje wymierne korzyści ekologiczne dla środowiska.

Fundatorem nagród był Pfleiderer S.A.
- Zaangażowanie w akcję „z natury segreguję” to dla naszej firmy nowe doświadczenie. Sama idea akcji od początku była nam bardzo bliska bo dbałość o środowisko naturalne jest istotnym elementem działalności naszej firmy. Sukces tego przedsięwzięcia z pewnością będzie stanowił istotny impuls dla całej społeczności naszego regionu , aby nabytą w trakcie trwania akcji wiedzę przekładać na konkretne działania w codziennym życiu. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim instytucjom oraz młodzieży i dzieciom za podjecie tego wspólnego wyzwania – podsumowuje Aldona Bryłka, Kierownik Działu Marketingu Pfleiderer Propan SA.

Pierwsza edycja projektu odbyła się na przełomie maja i czerwca 2006 roku w Krynicy Zdrój. Kolejna, w Żarach, była zorganizowana pod koniec ubiegłego roku. Na jesieni 2007 roku odbędzie się już kolejna, czwarta edycja tej ekologicznej akcji edukacyjnej.

PSR SA


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz