DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Strach padł na Mazurskie Meble

Autor:
Źródło:
Data: 2007-06-26


gazetaolsztynska.pl "... Na tysiące ludzi, pracujących w należących do grupy Schiedera Mazurskich Meblach, padł blady strach.

Pierwsza stanęła fabryka Mebli Mazurskich w Iławie. Od kilku dni wolne ma tutaj kilkaset ludzi. To nie jest zwyczajny przestój w produkcji, jakie w meblarstwie zdarzają się głównie latem. Jak mówił w czwartek dziennikarzom Dariusz Misztal, szef iławskiej fabryki, zastój ma związek z brakiem współpracy z firmami z Niemiec. Na domiar złego, niemiecka policja zatrzymała właściciela grupy, dyrektora finansowego grupy i dwóch innych menedżerów odpowiedzialnych za finanse.
(...)
Produkcja stanęła już w Iławie. Na tysiące pracowników w pozostałych fabrykach padł blady strach. - Ludzie są w panice - mówi Józef Dziki, przewodniczący zarządu NSZZ Solidarność na Warmii i Mazurach. - Boją się, że zakłady będą zamykane. Żyjemy w wielkiej niewiedzy i niepewności o przyszłość tych fabryk.

"Kolejna fabryka na Warmii i Mazurach należąca do holdingu Schieder, który ogłosił bankructwo, wstrzymała produkcję. Prócz zakładu Mazurskich Mebli w Iławie, stoi fabryka mebli tapicerowanych Mazur Comfortu w Pieckach.
Nie ma komu odebrać mebli, które wypełniają magazyny..."

Dramatyczna sytuacja w branży meblarskiej
Rafał Płoski/www.gazetaolsztynska.pl
(...)
Na Warmii i Mazurach do grupy Schiedera prócz fabryki w Iławie, należą też zakłady m.in. w Biskupcu, Bartoszycach, Elblągu, Nowym Mieście Lubawskim i Szczytnie. Wchodzą w jej skład m.in. spółki: Mazurskie Meble Trading, Mazur Comfort, Mazur Look, FS Favorit Furniture, Mazur Direct. W całej Polce Schieder zatrudnia blisko 9 tys. osób."

Rafał Płoski/www.gazetaolsztynska.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz