DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Byli pracownicy Mebli Barczewo czekają na zaległe pensje

Autor:
Źródło:
Data: 2007-06-25


gazetaolsztynska.pl
"Od lutego nie pracują. Nie zarabiają. Byli pracownicy fabryki mebli w Barczewie, ponad 300 osób, bez nadziei patrzą w przyszłość. Czekają na zaległe pensje i na informacje, czy jeszcze zarobią na meblach.

W lutym do Powiatowego Urzędu Pracy w Olsztynie trafiło pismo o zwolnieniu 340 osób. Minęło pół roku. Każda ze zwolnionych z pracy osób oraz ich rodziny wciąż żyją w niepewności.
- Nie tylko nie wiadomo, co będzie z nami dalej, bo nie wiemy, czy produkcja znów ruszy. Ale też nie możemy się się dowiedzieć, jak długo będziemy jeszcze żyć bez grosza - narzeka jedna z byłych pracownic Mebli Barczewo, która skontaktowała się z naszą redakcją. - Ostatnie wypłaty dostaliśmy w lutym, część do 17 lutego, część jeszcze do końca miesiąca. I nie wiemy, czy będzie kolejna wypłata, za jaki czas i kiedy.
Obecnie władzę w fabryce sprawuje syndyk. (...)
Byli pracownicy fabryki czekają nie tylko na wypłaty, ale i na informacje o przyszłość. 29 maja Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał postanowienie o likwidacji zakładu z możliwością układu. Teraz pracownicy muszą czekać na zawarcie wielostronnego porozumienia, dzięki któremu fabryka będzie mogła działać nadal. A więc ludzie będą mogli pracować."

Anna Szapiel/www.gazetaolsztynska.pl
Fot. Marcin Szymkowiak


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz