DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Paged porządkuje brytyjskie spółki

Paged

Autor:
Źródło: Paged
Data: 2007-06-22


Paged SA poinformował o zmianach jakie miały miejsce w brytyjskich spółkach zależnych od Paged Meble SA. Zmiany te są elementem reorganizacji i uproszczenia struktury spółek w Wielkiej Brytanii.

Polish Timber Products Ltd (spółka w 100% zależna od Paged Meble SA) odkupiła od mniejszościowego wspólnika (osoba fizyczna - Pan Patrick Wells) udziały stanowiące 10% w kapitale zakładowym spółki Buk Ltd. W ramach zapłaty za udziały Buk Ltd mniejszościowy wspólnik objął 32.432 nowo wyemitowanych udziałów Polish Timber Products Ltd oraz otrzymał dodatkową rekompensatę gotówkową. Kapitał zakładowy (wpłacony) Polish Timber Products Ltd uległ więc podwyższeniu z kwoty 400.000 do kwoty 432.432 funtów brytyjskich, zaś ogólna liczba udziałów z 400.000 do 432.432.

W wyniku powyżej opisanych operacji udział Polish Timber Products Ltd S.A. w kapitale zakładowym Buk Ltd zwiększył się z 90,00% do 100,00%, zaś udział Paged Meble S.A. w kapitale zakładowym Polish Timber Products Ltd zmniejszył się ze 100,0% do 92,5%, gdyż udziały objęte przez Pana P. Wellsa stanowią 7,5% ogólnej liczby udziałów Polish Timber Products Ltd po podwyższeniu kapitału zakładowego tej spółki.

W tym samym dniu Polish Timber Products Ltd dokonała przejęcia przedsiębiorstwa spółki Buk Ltd, przejmując jej całą działalność handlową, a jednocześnie została uchwalona zmiana firmy spółki Polish Timber Products Ltd na Buk Ltd oraz zmiana siedziby z dotychczasowej: "Londyn" na nową "Risby, Bury St. Edmunds".

Z kolei firma spółki Buk Ltd została zmieniona na Oldbuk Ltd, zaś spółka ta zostanie wkrótce poddana likwidacji w celu rozwiązania, co powinno nastąpić w ciągu ok. 6 miesięcy. W tym czasie spółka Oldbuk Ltd nie będzie prowadziła działalności operacyjnej.

Należy przypomnieć, że w Wielkiej Brytanii funkcjonuje jeszcze jedna spółka handlowa - WOODWAYS Imports Ltd z siedzibą w Londynie. Jest to spółka w 100% zależna od Paged Meble SA.

Powyższe zmiany przeprowadzono w maju 2007r., zaś wpis do Companies House został dokonany w dniu 11 czerwca 2007 r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz