DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Thermowood zdobywa rynek

Drewno.pl

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Drewno.pl
Data: 2007-06-23


Drewno modyfikowane wysokimi temperaturami bez rozgłosu zdobywa europejski rynek.

Podłogi z thermo-drewnaPodłogi z thermo-drewnaFot. Tartak Stefan

W ostatnich tygodniach szwajcarski holding Corbat, zajmujący się przetwórstwem drewna poinformował, że jeszcze w tym roku zamierza wejść na rynek drewna modyfikowanego termicznie.

Dwa inne przedsiębiorstwa, które od kilku lat zajmują się produkcją thermowood zapowiadają rozbudowę posiadanych zdolności produkcyjnych. Niemiecka spółka Thermoholz Spreewald GmbH planuje jeszcze w lipcu rozpocząć instalację czwartej komory produkcyjnej. Z kolei szwajcarska firma Prodeo planuje do stycznia 2008r. podwoić posiadane moce produkcyjne. Jedna z dwu zamówionych komór ma być dostarczona we wrześniu, druga pod koniec bieżącego roku

Thermowood (thermoholz, thermo-drewno) powstaje w wyniku działania na drewno wysokiej temperatury i pary wodnej, dzięki czemu zmieniają się właściwości drewna: zwiększa się odporność na działanie wody i czynników biologicznych, drewno staje się bardzo stabilne i nie podlega wpływowi zmiennej wilgotności otoczenia, wzrasta również jego twardość. Zmodyfikowane drewno jest doskonałym materiałem do produkcji podłóg i elementów stosowanych w podwyższonej wilgotności np. łazienkach czy na tarasach.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz