DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Homag idzie na giełdę

Homag

Autor: dja
Źródło: Homag
Data: 2007-06-22


Jeszcze w 2007r. na frankfurckiej giełdzie chce zadebiutować producent obrabiarek do drewna Grupa HOMAG.

Grupa Homag AG jest producentem maszyn i urządzeń dla przemysłu meblarskiego i przemysłu produkcji elementów budowlanych z materiałów płytowych, jak również dla rzemiosła. Homag obsługuje prawie wszystkie gałęzie tego przemysłu od maszyn pojedynczych aż do gotowych zakładów produkcyjnych. Program produkcji obejmuje maszyny, które tną płyty wiórowe, obrabiają powierzchnie i krawędzie tych płyt, jak również mogą wykonywać otwory pod zawiasy. Również w ofercie znajdują się maszyny do montażu mebli oraz maszyny pakujące. Udział Homaga w światowym rynku maszyn do obróbki drewna wynosi ok. 23%. Najważniejszym obszarem zbytu dla Homaga jest Europa, z ponadprzeciętnym wysokim udziałem mebli produkowanych z płyt wiórowych. W Azji, na rynku z najwyższymi na świecie stopami wzrostu w przemyśle meblarskim, Homag jest obecny od ponad 20 lat.

W 2006r. Grupa Homag AG zanotowała ok. 20% wzrost przychodów uzyskując sprzedaż na poziomie736,5 mln euro (2005: 613,5 mln euro bez przychodów wygenerowanych przez należącą do tego roku spólke IMA). Do grupy należą m.in tak znane marki jak: Brandt, Holzma, MAW, Torwegge, Weeke czy Weinmann . Na koniec 2006r. grupa zatrudniała 4700 osób.

W listopadzie 2006r. fundusz inwestycyjny Deutsche Beteiligungs AG stał sie właścicielem 64,4% akcji grupy (przedtem posiadal 21,4% akcji). Pozostałe 35,6% akcji posiadają rodziny założycieli przedsiębiorstwa.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz