DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Niemieccy tartacznicy przeciwni austriackiej inwestycji

Abalon Hardwood

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Abalon Hardwood
Data: 2007-06-20


Niemieckie stowarzyszenie przemysłu tartacznego i drzewnego (Verband der Säge- und Holzindustrie Nord) ostrzega przed inwestycją jaką planuje austriackie przedsiębiorstwo Abalon Hardwood GmbH.

Abalon planuje budowę tartaku przerabiającego drewno bukowe w Schwalmstadt (Hesja/Niemcy). Tartak ma przerabiać minimum 80.000 m3 drewna bukoweo rocznie przy zatrudnieniu ok. 100 osób.

Zdaniem niemieckich tartaczników na rynku nie mam miejsca dla nowego zakładu ze względu na brak surowca. Już istniejące tartaki muszą ograniczać produkcję, gdyż ich zapotrzebowanie na drewno bukowe znacznie przewyższa jego podaż na lokalnym rynku. Zdaniem przedstawicieli stowarzyszenia powstanie kolejnego dużego zakładu może doprowadzić do zamykania już istniejących tartaków.

Według Manfreda Reinkemeiera, Dyrektora Generalnego Abolon lokalizacja nowego tartaku jest uzasadniona zarówno ze strony logistyki dostaw surowca Schwalmstadt znajduje się w centrum regionu porośniętego lasami bukowymi), jak i korzystnego położenia względem rynków zbytu. Rozpoczęcie produkcji w nowym tartaku planowane jest na początek 2008r.

Abalon specjalizuje sie w produkcji tarcicy bukowej, która oferowana jest w 12 klasach sortowania. Tarcica dostarczana do klienta w ywbranej klasie jest obrzynana, suszona, wstepnie strugana oraz na zamówienie parzona.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz