DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pfleiderer Grajewo na Dniach Wschodnich

Pfleiderer Grajewo

Autor:
Źródło: Pfleiderer Grajewo
Data: 2007-06-19


Aktywność inwestycyjna Pfleiderer Grajewo S.A. na rynkach Europy Wschodniej postrzegana jest przez otoczenie zewnętrzne zarówno w aspekcie ekonomicznym jak i typowo poznawczym. Wyrazem tego ostatniego jest zaproszenie naszej firmy wystosowane przez SGH w Warszawie do uczestnictwa i wygłoszenia wykładu na temat zarządzania zasobami ludzkimi w polskich firmach działających na terenie Rosji.

Przemysław Walczak -Dyrektor ds. HR Pfleiderer Grajewo S.A. wystąpił obok znakomitych osobistości świata polityki i nauki-prezydenta Aleksanda Kwaśniewskiego, dr hab. Piotra Balcerowicza, prof. dr hab. Jadwigi Staniszkis, oraz dr Władysława Sokołowskiego.

W swoim wystąpieniu Dyrektor Przemysław Walczak przedstawił kulturowe aspekty ekspansji międzynarodowej polskich przedsiębiorstw na przykładzie inwestycji Pfleiderer Grajewo S.A zrealizowanej w Nowogrodzie. Wykład prowadzony był w formie case study. Podczas prezentacji Przemysław Walczak zwrócił szczególną uwagę na wpływ globalizacji, ale także kultur narodowych (niemieckiej, polskiej i rosyjskiej), które okazały się głównymi determinantami sukcesu ekspansji na rynku rosyjskim (Fabryka z Grajewa jest jak dotąd największą polską inwestycją w Rosji). Okazało się, że również na szczeblu kierowniczym istotnym problemem dalszego rozwoju były stereotypy narodowe. Podsumowaniem studium przypadku było wskazanie czynników decydujących o skuteczności menedżera w międzynarodowym projekcie.

Informacje uzupełniająe:
Dni Wschodnie to coroczny, dwudniowy cykl konferencji, warsztatów i wykładów organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Stosunków ze Wschodem od 2002 roku. W ciągu 2 dni studenci mają możliwość spotkać się z ekspertami, naukowcami oraz przedstawicielami ambasad krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Azji. Na wykładach i dyskusjach poruszane są tematy związane z sytuacją gospodarczo-polityczną krajów regionu, omawiane są stosunki bilateralne z Polską jak i wielostronne, w ramach struktur światowych. Celem spotkań jest zaprezentowanie kultury, mentalności, zwyczajów panujących w prezentowanych krajach. Dniom Wschodnim towarzyszą wystawy książek o ww. tematyce, materiałów promocyjnych krajów oraz informacji o Kole Naukowym i Ścieżce Wschodniej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz