DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Marzenia zbudowane z drewna

PAI PrintinPoland

Autor: opr.: JR
Źródło: PAI PrintinPoland
Data: 2007-06-14


Dzięki należącemu do firmy Stora Enso Zakładowi Przemysłu Drzewnego w Murowie, firmom transportowym współpracującym z tym tartakiem i gminie Murów, spełniło się marzenie dzieci z tej miejscowości i okolicznych wsi. Mogą one bawić się teraz na pięknym, drewnianym placu zabaw usytuowanym przy murowskiej szkole, który powstał dzięki hojności wyżej wymienionych sponsorów.

<font color=darkcyan><b>Plac zabaw w Murowie</b></font><font color=darkcyan><b>Plac zabaw w Murowie</b></font>

Uroczyste otwarcie nowego miejsca zabaw miało miejsce 1 czerwca br. Rozpoczęła je multimedialna prezentacja zatytułowana „Spełniliście marzenia” prezentująca poszczególne etapy zagospodarowywania terenu wokół szkoły. Warto wspomnieć, że inicjatywa dotycząca zbudowania przyszkolnego placu zabaw dla dzieci wplotła się w wymagający wielkiego wysiłku ze strony Barbary Kamińskiej, dyrektor tejże placówki, proces odbudowy szkoły, której większa część w wyniku eksplozji pieca centralnego ogrzewania uległa zniszczeniu w 2003 roku. Od tego roku rozpoczęła się walka szkoły o środki na jej odbudowę, które dzięki instytucjom samorządowym, rządowym i prywatnym udało się w końcu pozyskać. Wciąż jednak niezagospodarowany pozostawał teren wokół szkoły, na którym dzieci nie tylko z Murowa, ale również z całej gminy, mogłyby miło spędzać czas. Z pomocą przyszła firma Stora Enso, która stała się sponsorem placu zabaw i zorganizowała w Murowie Dzień Dziecka, czynnie realizując sentencję Janusza Korczaka „Wspólną sprawą dorosłych jest pomaganie dzieciom, aby stały się kim mogą”, która to myśl towarzyszyła powstawaniu tego miejsca.

Imprezie otwierającej miejsce zabaw towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursów, m.in. plastycznego, w którym uczniowie dorysowywali do zdjęć szkoły swoje marzenia o placu do zabawy, który miałby się znaleźć wokół niej, oraz inauguracyjny występ szkolnego zespołu wokalnego. Zgromadzeni goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, rady sołeckiej, rady rodziców, instytucji współpracujących ze szkołą oraz sponsorów, symbolicznie przecięli wstęgę, co rozpoczęło gry i konkursy o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Dla dzieci została przygotowana na tą okazję ogromną ilość nagród i słodyczy. Imprezie towarzyszyły dodatkowo pokazy strażackie przygotowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Murowie, a zakończyły ją poczęstunek dla gości i gospodarzy, ognisko i wspólne przy nim biesiadowanie.

Był to niewątpliwie taki Dzień Dziecka, jakiego nasze dzieci jeszcze nie miały – mówi Barbara Kamińska – i chcielibyśmy firmie Stora Enso przy tej okazji za to podziękować. Dziękujemy również za współpracę, wkład, zaangażowanie i pomoc nie tylko naszej szkole, ale całemu regionowi. Od samego początku współpracy z tą firmą urzekł mnie z jednej strony jej profesjonalizm, z drugiej zwykłe ludzkie zrozumienie naszych potrzeb. Plac zabaw, który powstał dla naszych dzieci, jest przede wszystkim wielką radością dla nich, a dla nas – dorosłych - ogromną pomocą. Mamy nadzieję, że nie zabraknie nam jej w przyszłości i nasza współpraca będzie równie miła i owocna.

Zakład Przemysłu Drzewnego funkcjonujący od lat w Murowie był jednym z największych tartaków w Polsce. Po pożarze, który miał miejsce w latach osiemdziesiątych, został gruntownie zmodernizowany i stał się drugim co do wielkości przetarcia zakładem tej branży w Polsce. Jednak jego późniejsze losy, przejęcia przez kolejne firmy a w końcu przez syndyka, i trudności finansowe wynikające z braku odpowiedniego kapitału nie pozwalały na jego dalszy rozwój. W tym decydującym dla zakładu okresie – mówi Andrzej Puławski, wójt gminy – to właśnie firma Stora Enso postanowiła zainwestować w jego modernizację i tym samym wspomóc rozwój przemysłu naszego regionu. Obecnie zakład jest wyposażony w dwie linie do przetarcia drewna wielkowymiarowego oraz linie do przetarcia drewna średniowymiarowego. Jest on szczególnie ważnym miejscem pracy mieszkańców regionu; zatrudnia ponad 100 osób, co dla liczącej około 1500 mieszkańców wsi ma ogromne znaczenie. Dzięki inwestycji Stora Enso, tartak, a co się z tym wiąże również cała społeczność lokalna, zyskały duże możliwości rozwoju i obiecujące perspektywy na przyszłość – dodaje Andrzej Puławski. Ostatnia inicjatywa Story Enso związana z wybudowaniem placu zabaw dla dzieci z regionu jest tego namacalnym dowodem.
Fakt sponsorowania miejsca zabaw dla dzieci wpisuje się w konsekwentnie przez nas realizowaną politykę pomocy regionowi opolskiemu, który przez naszą ostatnią inwestycję w murowski tartak, stał się dla nas ważnym – mówi Małgorzata Makowska z firmy Stora Enso - Cieszymy się, że mogliśmy pomóc szkole, która tak dzielnie walczy o swoje istnienie, ale przede wszystkim, że mogliśmy spełnić marzenia dzieci oraz przynieść im radość i zabawę.

Warszawa, 14.06.2007

Marzenia zbudowane z drewna (Zdjęcia: 2)

<font color=darkcyan><b>Plac zabaw w Murowie</b></font>Plac zabaw w Murowie

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz