DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Sadzonki za puszki i pety

Autor:
Źródło:
Data: 2007-06-13


ONYX Polska S.A został współorganizatorem ekologiczno-edukacyjnej imprezy Maraton Recyklingu, którego edycja w Jaworznie zaplanowana jest na 16 i 17 czerwca. Spółka od 1998 jest udziałowcem MPO Jaworzno – firmy świadczącej usługi odbierania odpadów od ponad 160 tysięcy mieszkańców.

Maraton Recyklingu
Trwający już Maraton Recyklingu to trzecia edycja akcji, która polega na zbiórce odpadów opakowaniowych typu PET, puszek aluminiowych, makulatury, szkła, zużytych baterii, olejów przepracowanych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Celem imprezy jest zwrócenie uwagi na problem śmieci i odpadów - jednego z największych wyzwań naszej cywilizacji oraz promocja zbiórki selektywnej i zmniejszenie negatywnego oddziaływania gospodarki na środowisko. Głównym organizatorem akcji jest firma Drewnex Recycling Plastics. Maraton rozpoczął się 9 i 10 czerwca w Sosnowcu. Jego drugim etapem będzie Jaworzno 16 i 17 czerwca, kolejnym Dąbrowa Górnicza 23 -24 czerwca. Finał zaplanowano w Katowicach 30 czerwca - 1 lipca. Patronat nad Maratonem w Jaworznie objął prezydent miasta.
Po raz pierwszy wśród organizatorów Maratonu Recyklingu znalazła się spółka ONYX Polska. Spółka odpowiada za zbiórkę puszek aluminiowych i plastikowych butelek typu PET. Aby otrzymać drzewko lub krzew ozdobny trzeba przynieść co najmniej 20 puszek aluminiowych lub 20 butelek PET.

Edukacja ekologiczna
„Chcemy w naszych działaniach położyć większy nacisk na edukację ekologiczną” – mówi Frederic Petit, prezes spółki ONYX, przewodniczący zarządu Związku Pracodawców Gospodarki Odpadami. „W najbliższych latach Polskę czeka prawdziwa rewolucja w zakresie gospodarki odpadami. Będzie ona dotyczyła selektywnej zbiórki odpadów, recyklingu i przetwarzania odpadów biodegradowalnych. Świadomość mieszkańców odegra w tym procesie niezwykle istotną rolę”.
ONYX Polska S.A. zajmuje się gospodarowaniem odpadami: zbiórką, transportem, sortowaniem, kompostowaniem, recyklingiem i utylizacją oraz usługami utrzymania czystości. W MPO Jaworzno posiada 75 procent udziałów. Przedsiębiorstwo w Jaworznie zatrudnia 160 osób i obsługuje ponad 160 tysięcy mieszkańców z terenu miasta i okolicznych gmin. Od 2003 roku MPO Jaworzno prowadzi selektywna zbiórkę odpadów W ubiegłym roku firma zebrała łącznie 880 ton odpadów (makulatura, szkło, plastik, aluminium). Do dyspozycji mieszkańców oddano 300 pojemników na odpady. Ponadto MPO rozdysponowało w 2006 roku wśród właścicieli domków jednorodzinnych 230 tysięcy worków na odpady.
ONYX Polska to spółka działająca w ramach światowego koncernu Veolia. Mieszkańcy Jaworzna znajdują się w gronie 45 mln osób obsługiwanych w zakresie zbiórki odpadów komunalnych przez oddziały i spółki Veolii w 33 krajach na świecie.

PR time
ONYX Polska SA


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz