DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Mija termin składania umów ws. roślin energetycznych

Autor:
Źródło:
Data: 2007-06-07


"06.06.2007 Warszawa (PAP) - 9 czerwca upływa termin składania umów na dostawę roślin energetycznych, zawartych z rolnikami ubiegającymi się o unijne dopłaty - poinformował w środę na konferencji prasowej wicepremier, minister rolnictwa Andrzej Lepper.

Umowy oraz deklaracje rolników o wykorzystaniu roślin na cele energetyczne we własnym gospodarstwie przyjmować będą do soboty włącznie oddziały terenowe Agencji Rynku Rolnego (ARR). (...)
Wiceszef Samoobrony Janusz Maksymiuk poinformował, że specjalnie powołany na początku tego roku zespół ds. biopaliw, w którego skład wchodzą związki zawodowe, izby rolnicze oraz producenci biopaliw, uznał, że rozwiązania zapisane w tym programie nie są jasne ani precyzyjne.
Według Maksymiuka, program nie zawiera m.in. analizy, jaki wpływ będzie miał rozwój produkcji biopaliw na rolnictwo. Nie ma taż definicji producenta biokomponentów i paliw ciekłych. Brak jest analizy wskazującej na to, że biopaliwa będą wprowadzane na rynek po cenach konkurencyjnych do cen produktów ropopochodnych.
Zdaniem Leppera, jeżeli Polska będzie chciała wykonać unijne przepisy, to musi stworzyć ulgi dla przedsiębiorców i wspomóc producentów surowców, tak by w kraju można było wyprodukować odpowiednią ilość biopaliw. Dodał, że inaczej Polsce grożą kary. W 2008 r. dolew biopaliw do paliw płynnych powinien wynosić 3,45 proc.
Wicepremier poinformował, że w najbliższy poniedziałek odbędzie się spotkanie przedstawicieli resortu gospodarki, rolnictwa oraz związków zawodowych. Ma ono na celu doprecyzowanie przepisów w sprawie biopaliw. (PAP)" awy/ pad/ jra/

Tekst pochodzi z portalu internetowego EuroPAP


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz