DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Jaroma planuje szybki debiut na giełdzie

Jaroma

Autor: dja
Źródło: Jaroma
Data: 2007-06-05


Jaroma SA, producent obrabiarek do drewna planuje wejście na giełdę. Prospekt emisyjny złożony zostanie do Komisji Nadzoru Finansowego w ciągu najbliższych kilkunastu dni. Planowany debiut na GPW nastąpić ma początku września b.r.

Spółka planuje pozyskać od inwestorów ponad 20 mln zł. W tym celu planowana jest pod koniec sierpnia lub na początku września podwyższenie kapitału spółki poprzez emisję nie więcej niż 4 mln akcji serii B, z wyłączeniem prawa poboru dla obecnych akcjonariuszy, o wartości nominalnej 0,20 zł.

Pozyskane środki maja zostać przeznaczone na modernizację procesu produkcyjnego (zakup środków trwałych do produkcji maszyn). Około 2 mln zł przeznaczonych zostanie na sfinansowanie zakupu jeszcze w 2007r. pozostałych 49% akcji Fabryki Sprzętu Okrętowego Remor SA w marcu Jaroma kupiła od Skarbu Państwa 51% akcji Remoru).

Jaroma SA to firma z 60-letnią tradycją. Od 2002 roku inwestorem strategicznym w spółce jest Datex z Wadowic, który posiada ponad 85% akcji spółki. Obecnie w przedsiębiorstwie zatrudnionych jest około 200 osób.

W ofercie firmy znajduje się ponad 50 typów maszyn, przeznaczonych do obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych. W 2006 roku Jaroma wyprodukowała ok.750 sztuk maszyn. Według planów w 2007r. ma być ok. 1.000 sztuk, a w latach 2008 i 2009 roku osiągnąć liczbę 1.500 sztuk.

Przychody spółki w 2006r. wyniosły 25 mln zł, a zysk netto 0,5 mln zł. Około 15% przychodów spółki stanowi sprzedaż eksportowa, w 2007r. osiągnąć może 30% wartości sprzedaży.

Fabryka Sprzętu Okrętowego Remor jest producentem okuć budowlanych wykonywanych z metali kolorowych. Produkuje m.in.: zamki drzwiowe, zamki meblowe, zawiasy drzwiowe i meblowe, zestawy klamek i uchwyty drzwiowe, zasuwki, klamki okienne, wieszaki i uchwyty meblowe oraz inne akcesoria. Inwestycja w tę spółkę ma pozwolić Jaromie wejść w zyskowny sektor branży budowlanej oraz zdywersyfikować działalność.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz