DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Tras-Intur przejmuje Humdrex

Tras-Intur

Autor: dja
Źródło: Tras-Intur
Data: 2007-06-05


Tras-Intur SA zawarł przedwstępną umowę z udziałowcami firmy Stolarski Zakład Produkcyjno Handlowy w Mszanowie Sp. z o.o. znanej na rynku pod marką Humdrex Okna i Drzwi.

Umowa dotyczy przeniesienia własności 100% udziałów o wartości nominalnej 8,3 mln zł na rzecz Tras-Inturu w zamian za 3,5 mln jego akcji zwykłych na okaziciela o wartości nominalnej 7 mln zł, w cenie emisyjnej 5,40 zł za jedna akcję (łączna wartość akcji wyniesie 18,9 mln zł). Transakcja zrealizowana ma zostać do końca października b.r.

Przejęcie SZPH sp. z o.o. jest elementem realizowanej przez zarząd Tras-Intur strategii rozwoju Grupy Kapitałowej. Zmierza ona do jej rozbudowy poprzez włączenie nowych przedsiębiorstw i rozwój dotychczasowych, a dzięki temu zwiększenie oferty produktów, pozyskanie nowych rynków zbytu i doprowadzenie do wzrostu wartości wszystkich wchodzących w jej skład spółek.

Stolarski Zakład Produkcyjno Handlowy w Mszanowie Sp. z o.o. powstał w 1991r. Posiada trzy zakłady produkcyjne, każdy specjalizujący się w swojej dziedzinie i zatrudniający kadrę wysoko wykwalifikowanych pracowników. Zakład produkcji drzwi wewnętrznych usytuowany jest w Iławie, Zakład Produkcji Drewnianych Okien i Drzwi Zewnętrznych, Drzwi Wewnętrznych Płytowych w Mszanowie, natomiast Zakład Produkcji Okien i Drzwi z PVC i Aluminium znajduje się w Ostródzie - Kajkowie.

Głównym przedmiotem działalności SZPH Sp. z o.o jest produkcja drzwi wewnętrznych z drewna sosnowego, drzwi zewnętrznych z drewna sosnowego jak i egzotycznego meranti, okien drewnianych sosnowych, okien drewnianych z drewna meranti, okien z drewna dębowego, jak również drzwi wewnętrznych płytowych wykonanych w konstrukcji tzw. "plastra miodu" na bazie ramiaka drewnianego i wysokiej jakości lakierowanej płyty HDF. Spółka produkuje również okna i drzwi z PVC i Aluminium. W roku 2001 spółka uzyskała w placówce certyfikującej TÜV Rheiland certyfikat na System Zapewniania Jakości zgodny z normą ISO9001:2000.

Lokalizacja zakładów produkcyjnych na terenie województwie Warmińsko-Mazurskiego jest bardzo korzystna ze względu na dostępność surowca drzewnego. Firma dysponuje własnym zapleczem przerobu surowca. W skład majątku spółki wchodzi tartak oraz suszarnie drewna o potencjale wystarczającym do zaopatrzenia całej Grupy Kapitałowej TRAS-INTUR w półfabrykaty do produkcji drewnianej stolarki budowlanej.

SZPH Sp. z o.o. posiada rozwiniętą sieć sprzedaży na terenie Polski. Jest jednym z głównych dostawców drzwi zewnętrznych i wewnętrznych do sieci marketów budowlanych na terenie całej Polski klientom znanych pod marką Humdrex Okna i Drzwi. Część produkcji eksportowana jest do Danii, Niemiec, Rosji, Słowacji, Szwecji, Czech oraz na Węgry.

Firma posiada duże doświadczenie w realizacji stolarki o charakterze "quasi-zabytkowym", czyli produkcji okien stylizowanych z elementami ozdobnymi.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz