DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Od sierpnia będą przyjmowane wnioski na zalesienia

PAP

Autor: oprac. dja
Źródło: PAP
Data: 2007-06-01


Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) planuje przyjmowanie od 1 sierpnia do 30 września wniosków na nowe zalesienia gruntów rolnych w ramach Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2007-2013 br.

Agencja przygotowuje się do rozpoczęcia działań w tym zakresie jeszcze przed zakończeniem uzgodnień z Komisją Europejską w sprawie nowego PROW, aby dać rolnikom czas na załatwienie wszystkich formalności, które umożliwią rozpoczęcie wiosną 2008 roku prac zalesieniowych.

Osoby, które mają w planach zalesianie, muszą uzyskać wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, dotyczący działek ewidencyjnych, na których są położone grunty przewidziane do założenia upraw leśnych. Na terenach gdzie nie ma tego planu, konieczne jest uzyskanie zaświadczenia potwierdzającego, że przeznaczenie gruntów do zalesienia nie jest sprzeczne z ustaleniami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. Ponadto wykonać należy mapę zalesień s(sporządzaną przez geodetę) z zaznaczonymi granicami działek, które są planowane do zalesiania).

Z odpowiednim wyprzedzeniem zamówić należy też w nadleśnictwach Lasów Państwowych sadzonki.

W ramach nowego PROW będą funkcjonowały dwa schematy zalesieniowe. Pierwszy, uruchamiany od 1 sierpnia br., będzie dotyczył zalesiania gruntów rolnych. Drugi, który zostanie uruchomiony od przyszłego roku, dotyczyć ma zalesiania gruntów innych niż rolne.

Osoby, które w latach 2004-2006 zalesiły swoje grunty, od 1 czerwca mogą składać wnioski do ARiMR o przyznanie premii zalesieniowej i pielęgnacyjnej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz