DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Premier odwiedził fabrykę Pfleiderer Grajewo

ARRS Effectica

Autor: Informacja prasowa, opr. JR
Źródło: ARRS Effectica
Data: 2007-06-01


W dniu 17 maja br. w Grajewie gościł Premier Rządu RP, Jarosław Kaczyński. Premier przyjechał odwiedzić m.in. jeden z największych zakładów produkcyjnych na Podlasiu – nową fabrykę cienkich płyt MDF, zbudowaną kosztem ponad 350 mln złotych przez spółkę Pfleiderer Grajewo S.A.

Wraz z Premierem Jarosławem Kaczyńskim do Grajewa przybyli również Krzysztof Putra, Wicemarszałek Senatu RP i Poseł Kazimierz Gwiazdowski. Do delegacji rządowej dołączył także Burmistrz Grajewa Krzysztof Waszkiewicz. Pfleiderer Grajewo S.A. reprezentowali m.in. Paweł Wyrzykowski, Prezes Pfleiderer Grajewo S.A., Rafał Karcz, Członek Zarządu spółki, a także kadra kierownicza i pracownicy zakładu.

Największa inwestycja na Podlasiu
Fabryka cienkich płyt MDF w Grajewie to obecnie największa trwająca inwestycja na Podlasiu. W ciągu 19 miesięcy, zbudowano od podstaw nowoczesny zakład, który rozpocznie produkcję już w lipcu tego roku i zatrudni bezpośrednio ponad 100 osób, a pośrednio w firmach współpracujących ok. 300 kolejnych. Szefa Rządu RP i pozostałych gości osobiście po fabryce oprowadzał Prezes Paweł Wyrzykowski, przedstawiając jednocześnie najważniejsze parametry zakładu, jak i korzyści płynące z tej inwestycji, zarówno dla regionu Podlasia, jak i całej gospodarki Polski. Tempo realizacji prac i skala inwestycji wywarły duże wrażenie na Marszałku Putrze, który uczestniczył w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego w listopadzie 2005 roku.

Premier rozmawiał następnie z Prezesem Pawłem Wyrzykowskim o planach rozwojowych Grupy Pfleiderer Grajewo w Polsce i zagranicą. Pfleiderer Grajewo zakończył w zeszłym roku jedną z największych polskich inwestycji zagranicznych – wybudował, również od podstaw, fabrykę płyt wiórowych w Nowgorodzie w Rosji i planuje tam przeprowadzać kolejne inwestycje. Jednym z istotnych elementów rozmowy z Premierem była także kwestia dostępu do surowca drzewnego w Polsce, która jest kluczowa dla dalszego rozwoju firmy w naszym kraju.

Podsumowując swoja wizytę w zakładzie Szef Rządu RP pogratulował całej załodze wspaniałych osiągnięć i życzył dalszych sukcesów i dobrych wyników, jednocześnie podkreślając, że Pfleiderer Grajewo to sprawnie funkcjonująca i dobrze zarządzana firma. Premier Jarosław Kaczyński zaakcentował także rolę Rządu i Samorządów w tworzeniu takich regulacji oraz warunków infrastrukturalnych by dobrze zorganizowane przedsiębiorstwa mogły w nich sprawnie funkcjonować i rozwijać się. Podczas następującego tuż po wizycie w fabryce, spotkania z Grajewianami i władzami samorządowymi,
Premier RP powiedział:
- Przyjechałem tu, bo to ważne miejsce na Podlasiu, a jeżdżę dzisiaj po całym województwie. Przybyłem tu także z pewnym szczególnym uczuciem. Grajewo nie jest miastem obcym dla mnie w sensie osobistym - tu urodził się i pierwsze lata życia spędził mój ojciec. Będę mówić więc ze szczególnym przekonaniem, bo mam, można powiedzieć, obowiązek życzliwości dla tego miasta. (...) Pół godziny temu byłem na terenie dużej fabryki, która funkcjonuje, obecnie jest rozbudowywana i staje się supernowoczesną. Mamy tu bardzo dużą inwestycję - 350 mln zł - największą na Ziemi Podlaskiej. Czy ma to być wyjątek, czy coś, co będzie zdarzało się częściej? Jest oczywiście wiele czynników, od których to zależy. Wielkie znaczenie ma aktywność władz samorządowych, ale rozstrzygające jest jak ta Ziemia będzie przygotowana. W tym sensie, który odnosi się do ludzi, ich wykształcenia, ich gotowości do pracy, ale także w sensie odnoszącym się do różnego rodzaju urządzeń, infrastruktury, która jest tu dotychczas słabo rozbudowana. Ogromną rolę mają tu powiązania komunikacyjne
- mówił Jarosław Kaczyński.

Burmistrz miasta Krzysztof Waszkiewicz, dziękując Premierowi za obecność i zainteresowanie problemami miasta oraz regionu, położył nacisk na brak obwodnicy. Burmistrz przekazał Premierowi kopię Aktu Urodzenia ojca - Rajmunda Kaczyńskiego - z 1922 roku i zapewnił Jarosława Kaczyńskiego, że w Grajewie może czuć się jak "u siebie". Od starosty grajewskiego, J. Augustowskiego Premier otrzymał statuetkę wilka, symbolizującego herb miasta Grajewo.

Premier odwiedził fabrykę Pfleiderer Grajewo (Zdjęcia: 4) 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz