DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Sprzątanie lasów

Autor:
Źródło:
Data: 2007-05-30


"W gminach Spytkowice i Raba Wyżna trwają przygotowania do wielkiego sprzątania lasów.

Akcja, inicjowana przez małopolskich leśników, ruszy w Światowy Dzień Ochrony Środowiska, przypadający 5 czerwca. Weźmie w niej udział blisko 300 gimnazjalistów z obu gmin.
Z inicjatywą przeprowadzenia generalnego sprzątania okolic Raby Wyżnej i Spytkowic wyszedł dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie - Jan Kosiorowski. Pomysł zyskał akceptację nauczycieli, strażaków z OSP, członków Grupy Podhalańskiej GOPR, myśliwych z kół łowieckich i proboszczów parafii w Rabie Wyżnej, Spytkowicach i Sieniawie.
W Światowy Dzień Ochrony Środowiska na leśne szlaki wyruszy blisko 300 uczniów; z Gimnazjum Nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Rabie Wyżnej sprzątaniem zajmie się 6 grup młodzieży, a z Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Spytkowicach w tym samym czasie lasy będą sprzątać 3 grupy. (...) Jan Kosiorowski zapowiada, że sprzątanie lasów nie będzie jednorazową akcją, a Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie rozpoczyna systematyczną pracę z młodzieżą i lokalnymi społecznościami na rzecz oczyszczania lasów. (...)"

TEZ
Dziennik Polski


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz