DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Fińscy leśnicy w Puszczy Kozienickiej

Autor:
Źródło:
Data: 2007-05-30


"Grupa fińskich leśników, reprezentujących Stowarzyszenie Paijanne, gościła na terenie Nadleśnictwa Kozienice (RDLP w Radomiu). Zapoznali się ze sposobami prowadzenia gospodarki leśnej, ochrony przyrody i działaniami w zakresie edukacji leśnej.

Zabiegi hodowlane, rodzaje stosowanych rębni oraz sposoby pozyskiwania drewna - zaprezentowano blisko 30-osobowej grupie naszych gości w leśnictwie Stanisławice. Z dużym zainteresowaniem spotkała się prezentacja elementów ochrony lasu, zwłaszcza sposoby ochrony odnowień przed zgryzaniem przez zwierzynę. Jednym z ważniejszych punktów wycieczki była wizyta w leśnictwie Chynów, gdzie w 2006 roku wybuchł pożar lasu. Finowie interesowali się szczególnie mocno postępowaniem przy likwidacji jego skutków. Padło wiele pytań na temat czyszczenia powierzchni, sadzenia i odnawiania. Nasi goście bardzo interesowali się również szczegółami działalności Szkółki Leśnej Przejazd.
Najwięcej emocji wzbudził jednak rezerwat Królewskie Źródła. Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych tego obszaru, Finów bardzo zaskoczył rozmiar działań, prowadzonych tu z zakresu edukacji przyrodniczej. Spacerując pomostami wzdłuż Zagożdżonki, czy podziwiając panoramę Puszczy Kozienickiej z platformy widokowej, nasi goście wyrażali swoje uznanie za włożoną tu pracę w promowanie leśnictwa i ochronę przyrody..."

Mariusz Turczyk
RDLP w Radomiu


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz