DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Adpol podwyższa kapitał zakładowy

Autor:
Źródło:
Data: 2007-05-29


Adpol S.A., producent ekskluzywnej stolarki okiennej drewnianej i drewniano-aluminiowej podwyższył swój kapitał zakładowy. Zmianie uległa również siedziba spółki z Torunia na Chełmżę.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki ADPOL S.A. podwyższyło kapitał zakładowy spółki z kwoty 1.600.000 zł. do kwoty 4.800.000 zł. Podwyższenie kapitału odbyło się na drodze emisji 320.000 akcji imiennych o wartości nominalnej 10 zł za każdą. Objęcie akcji nastąpiło w drodze subskrypcji prywatnej.
Zamierzonym skutkiem przedsięwzięcia jest zwiększenie mocy produkcyjnych w zakresie produkcji okien i drzwi, dlatego środki finansowe uzyskane z podwyższenia kapitału zostaną przeznaczone na inwestycje w środki trwałe. Zakupione zostanie centrum obróbcze do produkcji okien łukowych i drzwi, zmianie ulegnie wizerunek obiektów produkcyjnych i zaplecza socjalno-biurowego oraz finansowanie progresji przychodów ze sprzedaży. Spółka ADPOL S.A. zmniejszyła również zaangażowanie kapitału zewnętrznego poprzez spłatę najwyżej oprocentowanych pożyczek.
Zmianie uległa również siedziba formy ADPOL S.A. z Torunia na Chełmżę, gdzie znajduje się fabryka i gdzie w przyszłości utworzony zostanie specjalistyczny showroom dla produktów Adpol S.A. Dotychczasowa siedziba pozostanie Centralnym Biurem Handlowym.
Przy okazji zwiększenia kapitału oraz zmiany siedziby nastąpiła zmiana nazwy spółki z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego ADPOL S.A. na ADPOL S.A.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz