DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Meble, Biuro, Kuchnia - Festiwal mebli w Poznaniu

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Autor: dja
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Data: 2007-05-28


Od 29 maja do 1 czerwca w Poznaniu odbywać się będą w Poznaniu w Europie targów mebli. Na terenie MTP jednocześnie trwać będą Targi Mebli i Wyposażenia Wnętrz MEBLE, Targi HOME DECOR Tkanina, Stół & Kuchnia, Światło, Wystrój oraz odbywające się co dwa lata Targi Mebli Biurowych i Wyposażenia Biur BIURO.

W tym roku odbędzie się już 26 edycja tych targów Meble oraz trzecia targów Biuro. W trakcie tego największego branżowego święta ekspozycje wystawców wzbogacone zostaną przez bogaty program wystaw tematycznych, seminariów, wykładów, prowadzonych przez polskie i zagraniczne autorytety designu. Intencją organizatorów jest aby targi te stanowiły z jednej strony platformę czysto biznesową, stały się miejscem spotkań przedstawicieli przemysłu i handlu z drugiej aby były źródłem inspiracji, informacji o światowych trendach i nowościach, miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń, dyskusji ze światowej sławy kreatorami designu.

Branża meblarska i wnętrzarska w naszym kraju wybitnie prężnie się rozwija, Polska jest trzecim w Europie, a czwartym na świecie eksporterem mebli. Pozycja ta jest wynikiem tego, że polski przemysł meblarski prezentuje światowy poziom, wysoką jakość, nowoczesne wzornictwo. Polska branża meblarska na miano lidera pracuje od wielu lat, stale, prężnie się rozwijając, szybko i elastycznie reagując na sygnały rynkowe. Przygotowywane przez nią co roku kolekcje meblowe uwzględniają zawsze obowiązujące trendy i modę, doskonale dostosowują się do potrzeb rynku. Wszystko wskazuje na to ,że ta dobra tradycja będzie podtrzymana również w czasie tegorocznej edycji, w czasie której wystawcy zaprezentują szeroką ofertę najnowszych mebli mieszkaniowych: mebli tapicerowanych, mebli skrzyniowych, mebli do sypialni, do jadalni- krzeseł, stołów. Niewątpliwie tereny MTP przez te 4 dni tworzyć będą największy w Polsce salon z najnowszymi propozycjami kolekcji meblowych i wnętrzarskich w trakcie którego jego uczestnicy zabiorą głos w kwestii tendencji, zaprezentują nowe kolekcje, nowe marki, wypromują wysoką jakość polskich wyrobów.

W tarkcie targów odbędą się m.in.:
Poznańskie Premiery - ekspozycja mebli , które wkrótce trafią na rynek, zarówno kolekcji w pełnej aranżacji jak i pojedynczych, oryginalnych przykładów .
Wystawa Wnętrza 2007 skupiona będzie na głównych tendencjach w projektowaniu i aranżowaniu wnętrz mieszkalnych - kuchni, salonów, mebli na zamówienie i dodatków. Nie zabraknie na niej ciekawych projektów i unikatowych realizacji.
Trendy&Designe w sezonie 2007 poświęcona będzie prezentacji głównych, aktualnych trendów w projektowaniu wnętrz. Ekspozycję prezentującą modne wnętrza, materiały i struktury, ciekawe rozwiązania projektowe przygotuje SCHATTDECOR.
Na wystawie NEOform podziwiać będzie można projekty studentów Politechniki Poznańskiej, V roku Wydziału Architektury, Pracowni Projektowo-Badawczej – NEOform, w ramach której pod kierunkiem doświadczonego, dyplomowanego projek­tanta mgr. inż. Hans-Georga Piorek (Wiesbaden, Hesja, Niemcy) młodzi projektanci uczą się stawiać pierwsze kroki w zakresie wzornictwa przemysłowego.
Owoce swojej pracy projektowej zaprezentują też studenci ASP na Wystawie specjalnej oraz w ramach Wystawa MEBEL-DESIGN – Wizje Młodych Projektantów.

Targowe ekspozycje i wystawy dopełnione zostaną przez profesjonalnie przygotowany, bogaty program konferencji i seminariów, które prowadzone będą niejednokrotnie przez prawdziwych "guru designu". Wystarczy wspomnieć, że w tym roku gościem specjalnym targów meblowo-wnętrzarskich będzie m.in. Hadi Teherani - uznany za jednego z najbardziej twórczych niemieckich architektów i projektantów. Ocenia się, że w ciągu kilku ostatnich lat ustanowił on nowe standardy projektowania, co potwierdzają liczne prestiżowe nagrody. Hadi Teherani wyznaje credo, które można podsumować jako: ambitne wzornictwo, dobrze przemyślana funkcjonalność, wymierne korzyści dla użytkownika. Jest on jednym z trzech założycieli (Jens Bothe, Kai Richter, Hadi Teherani) Biura Architektonicznego BRT Architekten – Hamburg w 1991 r. zatrudniającej około 140 inżynierów, architektów, architektów wnętrz, grafików, projektantów, kierowników budowy itp. W rankingu TOP 100 biur architektonicznych w Niemczech znajdują się na 18 miejscu. Ich projekty są niekonwencjonalne, na szczególną uwagę zasługują: duże obiekty biurowe (Doppel-X-Haus, Hamburg) lub stadiony (Reinhafen w Koloni), dworce (Lotnisko we Frankfurcie, dworzec centralny w Hanowerze i Dortmundzie), a taże małe projekty np. Glasbrucke C&A w Hamburgu, Berliner Bogen, Hamburg; Zakłady przemysłowe Tobias Grau, Rellingen. Właściciel Firmy projektowej Hadi Teherani AG. Realizuje projekty dla takich firm jak: Kermag, Zumtobel Staff, interstuhl, Carpet Concept, Armstrong DW, Konig+Neurath, Spechral, Tecnoline itp. Bezpośredni kontakt ze światowej sławy kreatorem, udział w prowadzonym przez niego seminarium z pewnością zainspiruje niejednego z gości targowych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz