DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Telefon za drzewo

Autor:
Źródło:
Data: 2007-05-28


Nowa ekologiczna kampania w Australii próbuje nakłonić tamtejszych użytkowników telefonów komórkowych do oddania starych aparatów do przetworzenia w zamian za drzewo zasadzone w australijskiej ziemi.

Program australijskiego sektora komórkowego AMTA (Australian Mobile Telecommunication Association), zwany MobileMuster proponuje akcję pod hasłem "Old Phones, New Trees". Ma ona potrwać do końca czerwca. Celem jest zasadzenie nawet 100 tys. drzew, które gdy urosną mogą poradzić sobie z 15 tys. ton emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla lub zredukowaniem skutków, które dla środowiska ma 5 tys. poruszających się po drogach aut.
Australijski pomysł ma zaradzić problemowi nieużywanych i pochowanych w różnych miejscach komórek. Tych ma być około 15,5 mln. Trzech na czterech Australijczyków posiada co najmniej jeden stary telefon w domu, a czterech na dziesięciu ma dwa lub więcej telefonów. Tylko w minionym roku do Australii trafiło 8,7 mln telefonów. Tymczasem od końca 1999 roku kiedy program AMTA został uruchomiony, zdołano zebrać 419 ton telefonicznych e-śmieci, w tym 2,45 mln baterii i telefonów. Starą komórkę można zostawić w 1,9 tys. punktów w całej Australii, m.in. w oddziałach tamtejszych operatorów.

www.wirtualnemedia.pl

Zdaniem specjalistów stojących za akcją, ponad 90 proc. tworzyw i metali z telefonów komórkowych da się odzyskać i wykorzystać w nowych produktach.

wirtualnemedia.pl/ ITworld - pclab.pl
kk


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz