DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Ruszyło Centrum Edukacji Ekologicznej

Autor:
Źródło:
Data: 2007-05-25


"Uczniowie i nauczyciele z całego kraju zdobywają od niedawna wiedzę o środowisku w Gołuchowie (Wielkopolska), gdzie po odrestaurowaniu dziewiętnastowiecznej podworskiej obory książąt Czartoryskich ulokowano nowoczesne Centrum Edukacji Ekologicznej (Centrum)...

Odrestaurowanie zdewastowanej po wojnie obory kosztowało ponad 2,5 mln zł. Centrum zajmuje powierzchnię ponad 800 m kw. Znajdują się w nim dwie duże sale - edukacyjna i konferencyjna. Wygospodarowano także ponad 40 miejsc noclegowych. Adaptację starej obory sfinansowały Lasy Państwowe (1,5 mln zł) i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska (około 1 mln zł).

Centrum Edukacji Ekologicznej jest przeznaczone głównie dla młodzieży szkolnej i nauczycieli przedmiotów przyrodniczych oraz uczestników programu "Leśne Kompleksy Promocyjne". Dysponuje nowoczesnym sprzętem komputerowym oraz audiowizualnym.

OKL posiada jedyne w kraju Muzeum Leśnictwa i jeden z największych parków dendrologicznych w Europie (156 ha powierzchni). Jego perłą jest należący do poznańskiego oddziału Muzeum Narodowego XVI-wieczny zamek Czartoryskich...ZAK"

PAP - Nauka w Polsce

tot


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz