DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Rządowe plany walki z bezrobociem

Autor:
Źródło:
Data: 2005-01-14


"Gazeta Prawna" dotarła do szczegółów nowego planu Hausnera, dotyczącego zmian w prawie podatkowym i zasadach zatrudnienia. Najważniejszym w propozycjach przedstawionych przez Jerzego Hausnera wydaje się być wprowadzenie ulgi podatkowej dla osób, których dochód nie przekracza 1206 zlotych miesięcznie.

W rządowym projekcie przewidziane jest zamrożenie poziomu minimalnego wynagrodzenia, dla pracodawców istotny będzie też zamiar obniżenia składki na Fundusz Pracy z 2,45 procenta do poziomu poniżej pół procenta. Taki manewr umożliwiłby pracodawcom zaoszczędzenie około 4,7 miliarda złotych rocznie.

Czteroczęściowy projekt reform ma zostać wprowadzony w życie na początku 2006 roku. "Gazeta Prawna" dodaje, że wicepremier Hausner w swoim planie przewiduje nałożenie na pracodawców obowiązku stworzenia funduszu szkoleniowego, którego wysokość miałaby wynosić 1 procent funduszu płac.

Zdaniem "Gazety Prawnej" przedsięwzięcie rządu Belki nie ma większych szans realizacji, przeszkodę stanowi przede wszystkim koszt przewidzianych operacji oceniany na 6 miliardów złotych.

Argumentem "przeciw" według "Gazety Prawnej" są również zbliżające się wybory - Tomasz Zalewski w komentarzu redakcyjnym pisze o tym, że plan Hausnera zniknie z rzeczywistości, rozmyty i rozbity przez kampanie wyborcze większości partii. (IAR)

Więcej: Gazeta Prawna - Nowy plan starego rządu


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz