DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Szynaka Meble rozpoczęła budowę fabryki w WSSE

Autor: oprac. dja
Źródło: Ministerstwo Gospodarki
Data: 2007-05-24


18 maja, pieć miesięcy od uzyskania pozwolenia na inwestycje na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nowy zakład produkcyjny Szynaka Meble w Nowym Mieście Lubawskim.

Pierwsza hala o powierzchni 12 tys. m2 oddana będzie do użytku pod koniec roku. W grudniu i styczniu będzie wyposażana w maszyny i urządzenia do produkcji. Pełna produkcja ruszyć ma na przełomie marca i kwietnia.

"Zakładamy, że praca w nim ruszy na przełomie marca i kwietnia 2008r. W nowej fabryce chcemy zatrudnić początkowo 150, a docelowo 400-500 osób. W tym celu rozpoczęliśmy już kształcenie lokalnej młodzieży." – powiedział podczas konferencji prasowej Jan Szynaka - prezes i właściciel firmy.

Głównym odbiorcą mebli wytwarzanych w nowym zakładzie będzie Ikea.

Obchodząca w tym roku pięćdziesięciolecie istnienia firma, z małego warsztatu stolarskiego prowadzonego przez ojca obecnego właściciela, wyrosła na jednego z większych producentów mebli w Polsce. Obecnie produkcja prowadzona jest w zakładzie w Lubawie oraz w przejętej w 2003 roku Wolsztyńskiej Fabryce Mebli. Zatrudnia ponad tysiąc pracowników i specjalizuje się w produkcji mebli mieszkaniowych, kuchennych, biurowych i sklepowych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz