DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

VI Dni Lasu w Tokarni

Autor:
Źródło:
Data: 2007-05-23


Malowniczy Park Etnograficzny w Tokarni koło Kielc po raz kolejny stał się tłem do obchodów Dni Lasu. Impreza odbyła się pod hasłem „Las naszym wspólnym dobrem”. Najwięcej atrakcji czekało na gości festynu na stoiskach LKP Puszcza Świętokrzyska (RDLP w Radomiu).

Prezentacja przygotowana przez leśników pozwalała na poszerzenie wiedzy na temat lasu. Można było zapoznać się z najpopularniejszymi gatunkami drzew. Zadaniem naszych gości było rozpoznawanie ich po kształcie liści czy igieł. Z uwagą analizowane były różnice między poszczególnymi gatunkami, na ekspozycji z przekrojami popularnych leśnych drzew. Na posterach i folderach leśnicy prezentowali infrastrukturę przygotowaną dla turystów. Wiaty, stoły i ławy na leśnych polanach były zaproszeniem dla uczestników festynu do wycieczek w głąb lasu. Nadleśnictwa zapraszały do siebie na leśne lekcje, na przygotowanych specjalnie do tego celu ścieżkach dydaktycznych.
Stoisko leśników było oblegane głównie przez najmłodszych. Każdy chciał wygrać w ekologicznym konkursie, odpowiadając na pytania dotyczące życia lasu. Nagrodami były sadzonki drzew i upominki przygotowane przez nadleśnictwa wchodzące w skład LKP Puszcza Świętokrzyska. Najbardziej podobały się gliniane, świętokrzyskie baby jagi i mini budki dla ptaków przypominające o konieczności ochrony naszych skrzydlatych przyjaciół. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali pasowani na przyjaciela lasu.
Po kilku godzinach teren skansenu pełen był osób noszących z dumą na piersi naklejkę „Jestem przyjacielem lasu”. Jak zwykle wielkim zainteresowaniem cieszyły się sadzonki jodły i dęby „Bartusie”. Dopisali także twórcy ludowi, których prace można było oglądać na licznych stoiskach. Odbyły się również pokazy pędzenia dziegciu i smoły drzewnej oraz produkcji węgla drzewnego. Kielecczyzna słynie z zamiłowania do folkloru muzycznego. Na scenie nie mogło zabraknąć kapel i zespołów ludowych. Najwięcej oklasków zebrały kapele Tokarnianki, Korbanów i Kapela Świętokrzyska.

Mariusz Turczyk
rzecznik prasowy RDLP w Radomi

www.lp.gov.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz