DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Pfleiderer na targach Furnica w Poznaniu

ARRS Effectica

Autor: opr. JR
Źródło: ARRS Effectica
Data: 2007-05-16


Na zorganizowanych już po raz drugi w Poznaniu targach półfabrykatów dla meblarstwa Furnica nie mogło zabraknąć firmy Pfleiderer. Swoje najnowsze osiągnięcia handlowe zaprezentowały należące do Grupy spółki z Grajewa i Wieruszowa: Silekol, Jura i Unifloor. Pfleiderer wyraźnie zaznaczył swoją obecność na targach, uczestnicząc w wielu projektach oraz ważnych dla branży konferencjach.<

<font color=darkcyan>fot. Pfleiderer</font><font color=darkcyan>fot. Pfleiderer</font>

Na liczącym 150 metrów kwadratowych stoisku firma pokazała najnowsze, tegoroczne kolekcje płyt laminowanych, blatów roboczych, taśm obrzeżowych, folii finish, a także propozycje nowych struktur i bogatą ofertę żywic klejowych dla meblarstwa, oferowanych przez spółkę Silekol. Przedstawiona została również najnowsza oferta paneli podłogowych firmy Unifloor – kolekcja „Dla Ciebie”. Klienci mogli uzyskać wiele informacji na temat cienkich płyt MDF, które wejdą na stałe do oferty firmy wraz z planowanym na III kwartał 2007 roku otwarciem nowej spółki Grupy w Grajewie.
Ciekawym punktem prezentacji firmy były nowe funkcjonalności strony internetowej, a zwłaszcza moduł zamawiania materiałów reklamowych. Produkty i kolekcje Pfleiderer stanowiły dla odwiedzających nasze stoisko producentów doskonałą inspiracją do tworzenia nowych projektów mebli pokojowych, kuchennych, sypialnianych, biurowych i młodzieżowych.

PARTNER ROKU 2006
25 kwietnia podczas oficjalnej uroczystości organizowanej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, Dyrektor ds. Marketingu Przemysław Grodzki odebrał oficjalnie przyznany Pfleidererowi na początku tego roku tytuł PARTNERA ROKU 2006. Firma po raz drugi została uhonorowana tym tytułem w kategorii „Najlepszy dostawca półfabrykatów i elementów wykończeniowych dla przemysłu meblarskiego”.

POLWOOD 2007
Ważnym wydarzeniem targów było „I Forum Gospodarcze Polskiego Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego – POLWOOD 2007". Debata skoncentrowała się wokół głównych problemów, z jakimi borykają się przedsiębiorstwa drzewne i meblarskie w Polsce. Zaproszeni eksperci wskazywali kierunki rozwoju i możliwości, jakie rysują się dla branży w perspektywie kolejnych lat. W panelu dyskusyjnym poświęconym finansom uczestniczył Prezes Paweł Wyrzykowski. Ze strony Pfleiderera w spotkaniu brali również udział: Członek Zarządu, Dyr. ds. Sprzedaży Dariusz Tomaszewski i Dyr. ds. Logistyki Krzysztof Brzostek.

FABRYKA MEBLI
Pfleiderer zaangażował się również w nowatorski projekt Targów Poznańskich pod nazwą „Fabryka Mebli” . Wzięli w nim udział wybrani dostawcy materiałów oraz maszyn do produkcji mebli. Przez cały czas trwania targów w jednej z hal pracowała linia produkująca biurka oraz regały. Pomysłodawcy projektu, zapraszając do współpracy dostawców, chcieli zaprezentować branży meblarskiej nowe technologie produkcji i nowoczesne rozwiązania w zakresie materiałów i wzornictwa. Dla ostatecznego nabywcy była to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z całym procesem powstawanie mebli. W projekcie „Fabryka Mebli” firma Pfleiderer uczestniczyła jako dostawca wysokiej jakości płyty laminowanej, niezbędnej do wyprodukowania konstrukcji mebli, a także płyty jednostronnie laminowanej – składnika stosowanej w budowie mebli płyty komórkowej. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Zaowocowały nawiązaniem wielu nowych kontaktów handlowych. Prezentacja firmy Pfleiderer została niezwykle pozytywnie przyjęta przez zwiedzających i wysoko oceniona przez Kapitułę Konkursu „Acanthus Ureus”, która przyznała nam nagrodę za projekt architektoniczny stoiska doskonale wpisujący się w realizowaną strategię marketingową firmy.

Udział Pfleiderer'a na tegorocznych targach Furnica dostarczył Kontrahentom Firmy wiele inspiracji. Dotyczy to zarówno wzornictwa, jak i produktów wykorzystywanych w pracy nad nowymi kolekcjami mebli, również tymi tworzonymi na zbliżające się już za miesiąc targi Meble w Poznaniu. Bezpośrednie spotkania na targach z pewnością umocniły relacje z partnerami handlowymi, a wzajemna wymiana informacji zagwarantuje budowę skutecznych strategii rozwoju przedsiębiorstw Klientów Firmy oraz spółek Grupy Pfleiderer.

Pfleiderer na targach Furnica w Poznaniu (Zdjęcia: 4)

<font color=darkcyan>fot. Pfleiderer</font><font color=darkcyan>fot. Pfleiderer</font>

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz