DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Greenpeace buduje w Turcji Arkę Noego

PAP

Autor: tot
Źródło: PAP
Data: 2007-05-17


Działacze ochrony środowiska budują Arkę Noego na górze Ararat, gdzie miała osiąść ta biblijna, kiedy już opadły wody potopu. Arka powstaje w ramach apelu do przywódców świata o podjęcie walki z ociepleniem klimatu - poinformował Greenpeace. Ochotnicy - tureccy i niemieccy cieśle - budują drewnianą arkę długości 10 m i szerokości czterech metrów na zboczu góry we wschodniej Turcji, niedaleko granicy z Iranem.

Model arki można zobaczyć na tureckiej stronie Greenpeace'u. Ma być gotowa 31 maja. Dzień wcześniej działacze Greenpeace'u chcą wezwać światowych przywódców do walki ze zmianami klimatu - podała organizacja.

"Zmiana klimatu jest prawdziwa, następuje na naszych oczach i jeśli światowi przywódcy nie podejmą pilnych, zdecydowanych i dalekosiężnych działań, przyszłe dziesięciolecia ujrzą ludzką nędzę na skalę niespotykaną w nowoczesnych czasach" - powiedziała działaczka Greenpeace'u Hilal Atici."Arka stanowi wyraźne przesłanie w imieniu obywateli świata" - dodała.

W tym tygodniu delegaci ONZ spotykają się Niemczech, by przygotować się do grudniowych negocjacji w sprawie międzynarodowych zasad kontroli emisji gazów cieplarnianych. Nowe porozumienie jest potrzebne w miejsce wygasającego w 2012 roku Protokołu z Kioto."KLM 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz