DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Gawędy o lesie

Autor:
Źródło:
Data: 2007-05-17


" Jowita Pampuch z Technikum Leśnego w miejscowości Ruciane-Nida (warmińsko-mazurskie) wygrała ogólnopolski konkurs gawęd związanych z lasem i ekologią, który we wtorek zakończył się w Ośrodku Kultury Leśnej (OKL) w Gołuchowie (Wielkopolska). Jej gawęda nosiła tytuł „To jest mój dom”.

„O najwyższe laury ubiegało się 14 kandydatów. Konkurs zorganizowały Lasy Państwowe, Biuro Nasiennictwa Leśnego w Warszawie, Kapituła Polskiej Niezapominajki i OKL” - poinformował dyrektor gołuchowskiego ośrodka, Benedykt Roźmiarek.
(...)
"Rywalizacja w Gołuchowie udowodniła, że w Polsce są ciągle ludzie związani w różny sposób z lasem i zachowują ciągle do niego sentyment” - ocenił Zalewski. W gawędach przewijały się też problemy szacunku dla lasów. „Ludzie mediów powinni robić wszystko, żeby nasycać świadomość opinii publicznej m.in. po to, żeby zrozumiano, że lasy nie są śmietnikiem” - przekonywał Zalewski.
Marek Szyrner był jednym z uczestników konkursu. Po jego zakończeniu powiedział, że mieszka w okolicy Milicza (Dolnośląskie), gdzie znajduje się przepiękny rezerwat Stawy Milickie. „W swojej gawędzie chciałem pokazać wszystkim piękno tego rezerwatu i zachęcić wszystkich do jego odwiedzania” - powiedział chłopiec.
Gawęda Jowity Pampuch okazała się najlepsza, ponieważ – w ocenie Zalewskiego – była niesłychanie sugestywną opowieścią o związkach jej rodziny z lasem. „W jej opowiadaniu kłaniają się polskim lasom trzy pokolenia. Ta opowieść i gesty nie były wyuczone, lecz naturalne” - ocenił Roźmiarek. Dodał, że sześcioosobowe jury były jednomyślne w tej ocenie.
Jury oceniało m.in. sugestywność wypowiedzi, poprawność i płynność wyrażania się oraz bogactwo języka. Nagroda główna zostanie wręczona 15 czerwca, podczas przygotowywanych w Gołuchowie centralnych obchodów Dni Lasu. ZAK"

PAP - Nauka w Polsce

tot


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz