DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Leśnicy zainaugurowali sezon rowerowy

Autor:
Źródło:
Data: 2007-05-17


Leśnicy z RDLP w Radomiu gościli ponad 250 osób na polanie przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Integracji Europejskiej w Jedlni, które wzięły udział w pierwszym w tym roku pikniku rowerowym w Puszczy Kozienickiej.

Szlaki, które leśnicy przygotowali z myślą o miłośnikach turystyki pieszej i rowerowej, cieszą się coraz większą popularnością. Ilość uczestników tego typu imprez rośnie z każdym rokiem. Rowerzystów nie przestraszyła nawet kapryśna aura i olbrzymi, wielobarwny peleton wyruszył w niedzielny poranek z Radomia pod hasłem „Jazda z miasta!”. Celem była Puszcza Kozienicka i Ośrodek Lasów Państwowych w Jedlni.
Dominowała młodzież, ale przekrój wiekowy uczestników był bardzo szeroki. Obok siebie jechali niejednokrotnie dziadkowie i wnuki. Na szlak wyruszyły też całe rodziny. Trasa obejmowała fragmenty zielonego szlaku pieszego i rowerowego. Do mety uczestnicy dojechali ścieżką rowerową, ukończoną przez radomskich leśników rok temu w ramach projektu polsko-holenderskiego.
Po dotarciu na polanę przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Integracji Europejskiej w Jedlni, zmęczeni, ale zachwyceni pięknymi puszczańskimi widokami, rowerzyści odpoczywali wokół przygotowanego przez leśników ogniska. Można było zregenerować siły, posilając się własnoręcznie upieczoną kiełbaską. Czas spędzony na leśnej polanie uatrakcyjniła gawęda miejscowego leśniczego Zdzisława Zaczka, który opowiedział o historii okolicznych terenów oraz atrakcjach turystycznych i przyrodniczych Puszczy Kozienickiej. Poruszył także problem konieczności ochrony ojczystej przyrody.
Na zakończenie ogniska, na uczestników czekał konkurs z nagrodami. Można było wygrać m.in. mapy Puszczy Kozienickiej. Będą one bardzo pomocne przy kolejnych wyprawach do lasu. Można na nich znaleźć nie tylko szlaki wytyczone na terenach leśnych, ale także przygotowane przez leśników wiaty, ławy i stoły, przy których turyści mogą wypocząć i zebrać siły do dalszej wędrówki. Wiele osób zapowiedziało, że będzie korzystać z gościny radomskich leśników częściej, nie tylko przy okazji masowych imprez.

Mariusz Turczyk
RDLP w Radomiu


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz