DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Barlinek na targach INTERZUM i FURNICA

Barlinek

Autor:
Źródło: Barlinek
Data: 2007-05-17


Barlinek S.A., największy producent podłóg naturalnych w Polsce, należy również do czołówki wytwórców oklein naturalnych. Na przełomie kwietnia i maja firma szeroko prezentowała swoje produkty na międzynarodowych targach INTERZUM w Kolonii i FURNICA w Poznaniu.

Interzum 2007Interzum 2007

Zorganizowane w dniach 9-12 maja w Kolonii, Międzynarodowe Targi INTERZUM, to już 48 edycja tej imprezy. Wydarzenie uważane jest za najważniejszą platformę komunikacji dla dostawców akcesoriów dla przemysłu meblarskiego, wytwórców specjalistycznych maszyn i firm opracowujących technologie. Targi są również miejscem debiutów innowacyjnych produktów oraz forum nowych trendów.

Barlinek zaprezentował się jako jedyny polski producent oklein naturalnych. Z bogatego asortymentu produktów szczególnie promowano gatunki egzotyczne oraz wybrane krajowe tj.: dąb, buk i jesion. Według szacunków stoisko odwiedziło ponad 400 osób. Potencjalni kontrahenci pochodzili głównie z krajów nadbałtyckich oraz z Niemiec, ale ekspozycja cieszyła się również dużym zainteresowaniem przedsiębiorców z Hiszpanii i Włoch.

Targi podsumował Artur Gmyz, Dyrektor ds. Sprzedaży Okleiny Barlinek S.A.: "Debiut Barlinka na targach INTERZUM uważam za bardzo udany. Impreza jest doskonałym forum nowości w zakresie produktów, w tym roku były to okleiny modyfikowane. Nowe kontakty handlowe z pewnością pozwolą nam na jeszcze lepszą penetrację ważnego dla nas rynku Europy Wschodniej oraz bardzo chłonnej Hiszpanii. A dzięki poczynionym inwestycjom w zakładzie w Barlinku, będziemy mogli z sukcesem konkurować na bardzo trudnych rynkach Europy Zachodniej, w czym wydatnie pomogło nam aktywne uczestnictwo w targach. Ważna w mojej opinii była również wymiana doświadczeń z przedstawicielami koncernów globalnych w kontekście problemów z surowcem oraz dalszych inwestycji".

O randze INTERZUM 2007 najlepiej świadczy ogromne zainteresowanie wystawców i gości. Na obszarze ok. 180.000 m2 zaprezentowało się ponad 1.350 firm, z ponad 60 krajów. Najwięcej wystawców przybyło z: Włoch, Tajwanu, Chin, USA i Turcji. Udział firm zagranicznych przekroczył 75%. Targi odwiedziło ponad 50.000 profesjonalistów zawodowo związanych z produkcją i dystrybucją akcesoriów meblowych, pochodzących z blisko 140 krajów.

Barlinek S.A. był również obecny na polskich Targach Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA 2007, jakie odbyły się w dniach 24-27 kwietnia w Poznaniu. Podobnie jak na targach INTERZUM, tu również szeroko promowano okleiny egzotyczne. Liczne zapytania odwiedzających dotyczyły także bogatego asortymentu fornirów dębowych. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem gości zagranicznych, m.in. z: Rosji, Czech, Ukrainy, Białorusi, Estonii, Niemiec i Austrii. Prezentacja Barlinka na targach FURNICA została uznana przez firmę za bardzo udaną.

FURNICA należy do mniejszych imprez w branży, chociaż jej znaczenie w Europie Środkowo-Wschodniej z roku na rok rośnie. Na powierzchni wystawienniczej ok. 6.000 m2 swoją ofertę prezentowało 215 firm, wywodzących się z 20 krajów. Wystawcy zagraniczni, wśród których przodowały firmy z Niemiec i Włoch, stanowili 28% całej ekspozycji. Targi odwiedziło blisko 18.000 gości, w tym wielu z zagranicy, min. z: Rosji, Litwy, Łotwy, Bułgarii, Rumunii oraz Węgier.

Produkcja oklein naturalnych w Barlinek S.A.
Barlinek S.A. należy do krajowej czołówki producentów oklein naturalnych. Roczna produkcja zakładu wynosi 12 mln m2. W standardowej ofercie znajduje się około pięćdziesięciu wzorów fornirów z gatunków egzotycznych i rodzimych. Tradycje firmy w wytwarzaniu oklein wynoszą ponad 35 lat. Stosowane przez producentów mebli, podłóg okleinowanych oraz w rzemiośle artystycznym i samochodowym okleiny z logo Barlinka znajdują swoich odbiorców w Polsce oraz w wielu krajach na całym świecie.

Barlinek na targach INTERZUM i FURNICA (Zdjęcia: 2)

Interzum 2007Furnica 2007

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz