DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Gospodarka leśna - nowe perspektywy...

Autor:
Źródło:
Data: 2007-05-16


W dniach 11-13 maja br., w Tucznie odbyły się warsztaty terenowe dla dziennikarzy, prowadzone przez prof. Jana Szyszko, ministra środowiska. Spotkanie odbywało się pod hasłem "Gospodarka leśna nowe perspektywy(konwencja klimatyczna, konwencja o ochronie bioróżnorodności, strategie ochrony gleb, Natura 2000)"
Uczestnicy spotkania mieli również okazje zapoznać się z wnioskami po międzynarodowych warsztatach dotyczących Tematycznej Strategii Ochrony Gleb w aspekcie bioróżnorodności.<

Warsztaty dla przedstawicieli mediów składały się z wykładów prof. Jana Szyszko, które odbywały się w Stacji Naukowo-Badawczej w Tucznie oraz sesji plenerowych na terenie Nadleśnictwa Tuczno
W trakcie wykładów minister środowiska zapoznał uczestników m. in. z problemami występującymi w polskich lasach (takich jak obniżenie produkcji masy drzewnej z hektara, zanikanie jednych gatunków i ekspansja drugich) oraz mówił jak należy użytkować zasoby przyrodnicze, by zapobiegać tym problemom. Prof. J. Szyszko zwrócił również uwagę na doniosłą rolę lasów w łagodzeniu zmian klimatu.

Spotkanie w Tucznie
Spotkanie w Tucznie

Podczas zajęć plenerowych w Nadleśnictwie Tuczno dziennikarze mogli poznać bogactwo przyrodnicze miejscowych terenów i przyjrzeć się jak wyglądają terenowe badania przyrodnicze.
Dziennikarze wzięli także udział w uroczystości wręczenia nagród w konkursie plastycznym dla dzieci "Świat przyrody w oczach młodego człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem owadów", organizowanym w ramach VI Międzynarodowych Warsztatów Studentów Architektury Krajobrazu i Gospodarki Przestrzennej.

Sławomir Mazurek
Rzecznik Prasowy
Ministra Środowiska


JR

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz