DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 
LEŚNICTWO

Lasy Państwowe chcą przejąć Parki Narodowe

Gazeta Wyborcza

Autor: Katarzyna Wójtowicz /skrót JR
Źródło: Gazeta Wyborcza
Data: 2007-05-16


"(...) Lasy Państwowe, do których należy większość lasów w Polsce, przygotowują projekt przejęcia wszystkich 23 Parkami Narodowymi. Połączony twór ma się nazywać - Państwowe Gospodarstwo Przyrodnicze "Lasy i Parki Narodowe"... Więcej w Gazecie Wyborczej

Nowy projekt: koniec Parków Narodowych w Polsce?
- To koniec ochrony przyrody w Polsce - alarmują naukowcy
- To poroniony pomysł. To koniec parków i ochrony przyrody w Polsce - uważa prof. Tomasz Wesołowski, ornitolog z Uniwersytetu Wrocławskiego, który od ponad 30 lat prowadzi badania w Puszczy Białowieskiej.
- Dojdzie do tego, że nikt nie będzie kontrolował tego, co się dzieje w parkach - ostrzega Ireneusz Chojnacki, dyrektor WWF Polska.
Przeciw jest Państwowa Rada Ochrony Przyrody doradzająca ministrowi środowiska. - Tak ważne zmiany powinny być szeroko konsultowane, a nie przygotowywane w konspiracji. Tymczasem nawet my dowiadujemy się o nich nieformalnie - mówi dr Andrzej Kepel, członek rady.

Lasy nie chcą się przyznać, dlaczego są chętne dotować biedne parki
Planowanym połączeniem zajmuje się były dyrektor Lasów Państwowych, obecnie główny analityk w przedsiębiorstwie Konrad Tomaszewski. Wraz z ministrem środowiska Janem Szyszką (PiS) jeździ na spotkania z przedstawicielami parków i kusi ich obietnicą zrównania zarobków do średniej w lasach, czyli 4 tys. 200 zł brutto (w parkach ta średnia to tylko 2 tys. 200 zł)..."


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz