DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Pięknie mieszkać - podłogi z badi i tali

Barlinek

Autor: Informacja prasowa <font color=gray>opr. JR</font>
Źródło: Barlinek
Data: 2007-05-15


Mieszkanie świadczy o właścicielu, dlatego urządzajmy je z fantazją. Znane z pięknej barwy deski barlineckie z drewna badi i tali to gwarancja oryginalnego stylu wnętrza oraz pozytywnej energii kolorów w domu...

<font color=darkcyan>fot. Barlinek</font> <font color=darkcyan>fot. Barlinek</font>

Słońce zaklęte w drewnie

Od deski barlineckiej badi trudno oderwać wzrok. Rodzi skojarzenia z tropikalnymi kurortami z egzotycznych wakacji. Na złocistą barwę podłogi składają się odcienie żółtego, pomarańczu i czerwieni. Taka podłoga doda energii każdemu wnętrzu. To trafiony wybór do dużych i małych pokojów dziennych, szczególnie jeśli mało w ich słońca.
Ciepła podłoga badi naturalnie kojarzy się ze stylem prowansalskim, w którym często wykorzystuje się białe lub kremowe meble, a ściany malowane są w różnych odcieniach błękitu albo beżu. Jednak barwa podłogi doskonale podkreśla także wszelkie dodatki w intensywnych kolorach, np. zielonych. Wyposażenie takiego pomieszczenia w proste meble sprawi, że nabierze ono charakteru modnego stylu minimalistycznego.

Barwy Afryki

Drewno tali posiada wszystkie kolory, z którymi może kojarzyć się Afryka. Deska barlinecka z tego gatunku mieni się różnymi odcieniami brązów, z lekkimi nutami barw pomarańczowej i czerwonej. Wzorzystość usłojenia, a dzięki temu bardzo naturalny wygląd deski barlineckiej tali, gwarantuje klasa Life, w której oferowana jest podłoga. Szlachetny kolor drewna doda prestiżu każdemu pomieszczeniu. Tali szczególnie predysponowane jest do układania w salonach, gabinetach czy domowych bibliotekach. Z uwagi na efektowność wzoru drewna warto urządzać wnętrza wybierając proste w formie meble, tkaniny i dodatki. Raczej ciemny kolor podłogi stwarza możliwości do ciekawych zestawień na zasadzie kontrastów z kolorami ścian.

Drewno w prawie całym domu?

To możliwe. Zbudowana włącznie z drewna deska barlinecka to gwarancja długowieczności. A gatunkami słynącymi z naturalnej twardości są m.in. badi i tali. Dlatego też nie straszne są im domowe przedpokoje, powierzchnie salonów dla gości czy dziecięce pokoje pełne zabawek.
Co więcej, dzięki warstwowej budowie deski barlineckiej oraz zatrzaskowemu złączu barclick, jest ona także odporna na odkształcenia (tzw. łódkowanie się) wynikające ze zmian temperatury i wilgotności. Dodatkową zaletą podłogi jest jej siedmiokrotne fabryczne pokrycie lakierem utwardzanym promieniami UV. Dzięki temu jest on bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne, zachowując przy tym pożądaną elastyczność.

Korzystna cena

Deska barlineckie tali i badi to także idealna propozycja dla tych, którzy zwracają uwagę na umiarkowaną cenę produktu i niski koszt montażu. Sugerowana cena brutto obu podłóg to 157 zł/m2. Bezklejowy sposób układania deski barlineckiej oraz fabryczne wykończenie warstwy wierzchniej, eliminują koszty usług cyklinowania i lakierowania oraz tzw. ?chemii?. Gwarancja na podłogi wynosi 20 lat. Jakość produktów marki Barlinek potwierdzają certyfikaty: CE, FSC i Real Wood, a bezpieczeństwo dla zdrowia atest PZH.

Standardowa oferta deski barlineckiej zawiera gatunki drewna rodem z Afryki, Azji i obu Ameryk. Należą do nich m.in.: orzech, cherry, sapella, badi, tali, iroko, jatobe i merbau. Te ostatnie dostępne są również w wersji jednolamelowej (bez podziału lica deski na popularne klepki). A już na jesieni b.r. w sprzedaży pojawią się wyjątkowo twarde i dekoracyjne w barwie gatunki: ipe, sucupira i cumaru. Podłogi będą oferowane w wersji jednolamelowej.

Pięknie mieszkać - podłogi z badi i tali (Zdjęcia: 4)

<font color=darkcyan>fot. Barlinek</font> <font color=darkcyan>fot. Barlinek</font> <font color=darkcyan>fot. Barlinek</font> <font color=darkcyan>fot. Barlinek</font>

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz