DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

LIGNA+: Branżowe targi rozpoczęte

Ligna+

Autor: dja
Źródło: Ligna+
Data: 2007-05-14


Dzisiaj w Hannowerze rozpoczęły się jedne z największych i prawdopodobnie najważniejsze na świecie targi branży leśno-drzewnej LIGNA+. W tym roku 1.865 wystawców z 49 krajów prezentuje na ponad 133 tys. m2 ofertę maszyn, urządzeń i usług dla przemysłu leśnego i drzewnego, wyrobów z drewna oraz wykorzystania drewna do celów energetycznych.

Tegoroczne targi odzwierciedlają dobrą kondycję światowego przemysłu drzewnego. Większa liczba wystawców, z większej liczby krajów, na większej powierzchni wystawienniczej niż w poprzedniej edycji imprezy, która odbyła się w 2005r. Organizatorzy spodziewają się również wzrostu liczby gości, którzy targi odwiedzą. W ubiegłym roku było to ok. 100.000 osób.

Głównymi obszarami Ligna+ 2007 będą: konstrukcje drewniane, techniki obróbki powierzchni oraz energetyka.

Budowle i konstrukcje drewniane
Zarówno budowle, jak i różnego typu konstrukcje drewniane osiągnęły obecnie standard nie ustępujący standardowi budynków z innych materiałów, a nawet go przewyższający – i to zarówno w zakresie statyki, jak i bezpieczeństwa czy ochrony przed hałasem. W zakresie izolacji termicznej budynki drewniane są wręcz liderami i wyznaczają obecnie nowe trendy w tym zakresie. Wszystkie te tendencje oraz stojące za nimi odkrycia i rozwiązania będzie można zobaczyć na targach LIGNA+ w Hanowerze. Swój bogaty asortyment zaprezentują tam producenci maszyn do suszenia i sezonowania drewna, do cięcia bali drewnianych, wytwórcy desek oraz drewna litego do masywnych konstrukcji oraz firmy zajmujące się obróbką drewna do wykorzystania w stolarstwie i ciesielstwie. Do Hanoweru przyjadą duże firmy działające na rynkach międzynarodowych, ale też mniejsi przedsiębiorcy z różnych regionów – nie zabraknie więc zarówno oferty dla dużych koncernów, jak i dla małych firm lokalnych.

Najnowsze technologie w obróbce powierzchniowej
W centrum uwagi na tegorocznej edycji targów będzie z pewnością obróbka powierzchniowa. Szczególny nacisk położony zostanie na pokrywanie lakierami, naturalne techniki pokrywania powierzchni drewna, pokrycia na bazie papieru oraz nowe sposoby nadrukowywania i wytłaczania wzorów. Na imprezie będzie wiele nowości: technologie obróbki powierzchniowej rozwijają się bowiem bardzo dynamicznie - następuje optymalizacja w zakresie jakości, szybkości obróbki, redukcji kosztów oraz spełniania standardów ekologicznych. Światowej rangi innowacje w zakresie pokryć powierzchni - zarówno drewnianych, jak i z innych materiałów, np. z MDF-u – będzie można na własne oczy zobaczyć już w dniach 14-18 maja 2007 na LIGNA+ w Hanowerze.

Gospodarka leśna i technologie w leśnictwie, drewno i energetyka
Gospodarka leśna i leśnictwo, pozyskiwanie drewna oraz jego dalsza obróbka i przeróbka to coraz częściej podejmowane i nagłaśniane tematy. Równie często poruszana jest kwestia drewna w różnej postaci - w kontekście energetyki, ponieważ materiał ten staje się coraz bardziej atrakcyjnym źródłem pozyskiwania energii. Leśnictwo i sposoby pozyskiwania drewna będą w tym roku jednymi z kluczowych obszarów targów. Na LIGNA+ 2007 kompleksowo pokazana zostanie tematyka gospodarki leśnej z uwzględnieniem wszystkich aspektów tej dziedziny. Akcent położony zostanie na nowości i innowacyjne rozwiązania, a także na naturalne nieingerencyjne zarządzanie obszarami leśnymi oraz techniki ekologicznego pozyskiwania drewna. W centrum zainteresowania będzie też drewno jako źródło energii oraz najnowsze odkrycia w służbie leśnictwa i gospodarki leśnej.

Targom Ligna+ towarzyszyć będą takie imprezy jak: - Międzynarodowe Forum Rzemiosła Ciesielskiego - prezentacja innowacyjnych rozwiązań w zakresie konstrukcji z drewna (w tym całych domów), - Forum Promocji Młodych Rzemieślników - prezentacja nagrodzonych wyrobów stolarskich, prezentacja innowacyjnych rozwiązań z zakresu nauki, wiedzy oraz wytwarzania konstrukcji z drewna zorganizowana przez Fundację WoodStiftung, targi pracy i kariery zorganizowane przez VDMA, - Badania i rozwój, nauka i wiedza - międzynarodowe instytuty, uniwersytety, szkoły wyższe i zawodowe zaprezentują swoje projekty badawcze i innowacyjne odkrycia, - VECTOR – Forum VDMA – pokaz zastosowań nowych technologii w praktyce wraz fachowym komentarzem, - Międzynarodowe Forum "Wykorzystanie Drewna jako Źródła Energii" - forum gospodarcze zorientowane na możliwości eksportu oraz prezentację dobrych praktyk w zakresie wykorzystania drewna w energetyce, - Rozwiązania z zakresu wykorzystania drewna jako źródła energii - prezentacja tematyki związanej z pozyskiwaniem energii drzewnej, logistyki i łańcucha dostaw, - Wonders in Wood - Cuda z Drewna - międzynarodowa platforma prezentacji oryginalnych, niezwykłych i innowacyjnych obiektów i instalacji wykonanych z drewna, - Wooden Surface Solutions - powierzchnie i pokrycia drewniane - pokaz maszyn oraz materiałów do tworzenia pokryć z drewna w przemyśle meblowym, budownictwie i wyposażeniu wnętrz, - STIHL® TIMBERSPORTS® SERIES na targach LIGNA+ 2007 - urządzenia stworzone specjalnie do zawodów sportowych - światowy lider w zakresie precyzyjnego i szybkiego cięcia drewna.

Ligna+ 2007 potrwa do 18 maja - kolejna edycja za dwa lata.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz