DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Swarzędz i Paged: Fuzji (raczej) nie będzie

Autor: dja
Źródło: Swarzędz Meble
Data: 2007-05-11


Zarząd Swarzędz Meble poinformował, iż projekty listu intencyjnego przygotowanego przez Paged SA i Swarzędz Meble SA dotyczącego fuzji spółek były tematem obrad Rady Nadzorczej Swarzędza w dniu 09.05.br. Rada Nadzorcza stwierdziła, iż w związku z programem rozwoju spółki na obecnym jego etapie nie widzi celowości integracji firm Swarzędz Meble SA i Paged Meble SA i nie wyraziła zgody na podpisanie listu intencyjnego.

Jednocześnie Rada Nadzorcza podkreśliła, iż kwestia fuzji z inwestorem branżowym może być rozpatrywana w dalszej przyszłości.

W czwartek 10 maja, po ogłoszeniu tej informacji, kurs Swarzędza rosnący od chwili ogłoszenia planu połączenia spółek, spadł o 6,1%.

Na konferencji prasowej Edmund Mzyk - główny akcjonariusz Pagedu stwierdził, że cele spółek są zbyt rozbieżne. Rozmowy wprawdzie są jeszcze prowadzone, ale szansę na realizację tego projektu ocenia na mniej niż 10%.

Właściwie decyzja już zapadła. Paged Meble przeprowadzi nową emisję akcji, prawdopodobnie we wrześniu lub październiku i sam wejdzie na giełdę. Spółka szuka już biura maklerskiego, które przeprowadzi ofertę. W wyniku publicznej oferty spółka chciałaby pozyskać ok. 40 mln zł, ale na podstawowe plany wystarczy jej 20-25 mln zł. Pieniądze mają być przeznaczone głównie na cele marketingowe, promujące własną markę w segmencie mebli luksusowych, w którym działa Swarzędz. Według szacunków Paged Meble powinien zarobić w tym roku około 8 mln zł czyli tyle ile planował w ubiegłym roku (w 2006r. zysk Paged Meble wyniósł ok. 1 mln zł).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz