DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Płoną lasy i bagna w Georgii i Kalifornii

Autor:
Źródło:
Data: 2007-05-11


Amerykańskie służby pożarnicze poinformowały w piątek nad ranem czasu polskiego o dużych pożarach w stanach Georgia i Kalifornia.

W Georgii płonie ponad 40 tys. hektarów lasu i terenów bagiennych w parku narodowym Okefenokee. Jest to już drugi wielki pożar w ostatnich tygodniach na tych terenach. Nowe ognisku pożarów pojawiło się w południowej Kalifornii, gdzie spłonęło już ponad 500 hektarów lasu na wyspie Santa Catalina. Ewakuowano część mieszkańców.
W Georgii wysuszone zarośla i trawy na bagnach rezerwatu w Okefenokee zapaliły się prawdopodobnie od uderzenia pioruna. Strażacy nie wykluczają jednak także możliwości podpalenia. Ogień przesuwa się w kierunku miasta Fargo, położonego w odległości kilkunastu kilometrów od parku Okefenokee National Wildlife Refuge.
W ostatnich dniach strażakom udało się ugasić największy pożar w historii stanu Georgia, który w połowie kwietnia objął ponad 46 tys. hektarów tego samego rezerwatu. Jak informowała rzeczniczka stanowej komisji ds. leśnictwa Susan Reisch, ogień pochłonął ponad 100 kilometrów kwadratowych lasów i bagien Georgii. HB

PAP - Nauka w Polsce
tot


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz