DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

DREMA 2007 - targi dobrych kontraktów

MTP

Autor: opr. JR
Źródło: MTP
Data: 2007-05-08


W dniach 24 - 27 kwietnia Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2007 odwiedziło blisko 18.000 profesjonalistów. Na powierzchni wystawienniczej 24.813 m2* odbyła się prezentacja 461 firm z 18 krajów świata.

<center> <font color=darkcyan> <b> DREMA 2007<br> </b>&#8220;Fot.: MTP&#8221;</font></center><center> <font color=darkcyan> <b> DREMA 2007<br> </b>&#8220;Fot.: MTP&#8221;</font></center>

Najwięcej zagranicznych wystawców pochodziło (w kolejności) z Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Austrii i Danii. Niniejsza statystyka jest potwierdzeniem międzynarodowego charakteru targów DREMA. Jak mówią organizatorzy struktura wystawców w dzisiejszym kształcie zapewnia profesjonalistom dostęp do najnowocześniejszej myśli technologicznej. W Poznaniu swoją obecność zaznaczyły wszystkie firmy, które są liderami w swojej branży. Jest to oznaka wysokiej dynamiki wzrostu rynku odbiorców z branży drzewnej i meblarskiej w tej części Europy.

Profesjonaliści na targach
Dzięki systemowi rejestracji precyzyjnie określono grupy profesjonalnych zwiedzających, gdzie przeważały osoby decyzyjne: 54 % zwiedzających to prezesi i właściciele firm, managerowie wyższego szczebla, dyrektorzy, kierownicy i handlowcy, 46% stanowią technolodzy i inni pracownicy firm. Targi DREMA 2007 odwiedzili producenci mebli i zakładów drzewnych zainteresowanych rozwinięciem działalności, a w tym właściciele małych, średnich i dużych zakładów produkcyjnych. Nie zabrakło także rzemieślników. Struktura zwiedzających, gdzie pojawili się goście z Rosji, Litwy Łotwy, Bułgarii Rumunii, czy Węgier potwierdza międzynarodową rangę imprezy.

Nowości i wydarzenia jak magnes
W tym roku wystawcy zgłosili blisko 160 nowości produktowych, z których wiele to rozwiązania premierowe, po raz pierwszy pokazywane właśnie w Poznaniu. Dziewięć z najbardziej się wyróżniających uhonorowano prestiżowym Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wśród oferty wystawców znalazły się maszyny, urządzenia i narzędzia przeznaczone dla małych średnich jak i dla dużych zakładów zajmujących się obróbką drewna. Zarówno firmy zajmujące się przerobem tartacznym, jak i produkcją elementów dalej przetworzonych ( np. okna drzwi, schody elementy meblowe i gotowe meble) znalazły w Poznaniu ciekawe propozycje.

DREMA 2007 w liczbach
 • powierzchnia wystawiennicza 24.813 m2
 • liczba firm na targach 461
 • udział procentowy firm zagranicznych 45%
 • liczba zwiedzających 18 000


 • Profesjonalnych zwiedzających do Poznania przyciąga nie tylko bogata oferta nowości z różnych kategorii produktowych. Atrakcją jest ciekawy program wydarzeń towarzyszących i przestrzenie specjalne. Prawdziwym hitem w tym roku okazała się Fabryka Mebli na żywo, której partnerem merytorycznym była firma MMI CHC. Unikalna ekspozycja dwóch pełnowymiarowych ciągów technologicznych do produkcji modelu biurka i regału pozwoliła zwiedzającym przyjrzeć się z bliska elementom parku maszynowego przy pracy. W pawilonie 6A, na powierzchni 2.800 m2, w centrum uwagi znalazła się nie tylko technika, ale także gotowe produkty i komponenty z jakich zostały wykonane meble. Obecni na miejscu przedstawiciele firm dzielili się z publicznością swoją profesjonalną wiedzą z zakresu technologii, wzornictwa i funkcjonalności swoich produktów. Dzięki współpracy MTP oraz partnerów medialnych zwiedzający tegoroczne targi DREMA mogli wziąć udział w praktycznych pokazach lakierowania, bejcowania, dobierania właściwej bejcy i parametrów pistoletu lakierniczego.

  Specjaliści mieli okazję przyjrzeć się pokazom pracy rzemieślników w ramach Żywych Warsztatów zorganizowanych wspólnie z Cechem Rzemiosł Drzewnych w Poznaniu, Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego w Szreniawie.
  Podczas targów DREMA 2007 nie zabrakło również rozrywki w postaci tradycyjnie odbywających się Mistrzostw Polski we Wbijaniu Gwoździ, czy też innych konkursów organizowanych przez wystawców. Ciekawym źródłem wiedzy okazała się Wystawa Zabytkowych Maszyn i Narzędzi Stolarskich, a także ekspozycja filatelistyczna Drewno w Znaczku i wystawa laureatów konkursu Wyczarowane z Drewna.

  DREMA opiniotwórcza
  Zakres merytoryczny targów DREMA 2007 został wzbogacony poprzez zorganizowane przez Wydawnictwo Inwestor i Międzynarodowe Targi Poznańskie I Forum Gospodarcze Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Polwood 2007. Objęte patronatem medialnym TVN 24 spotkanie uświetnili swoją obecnością m.in. Jacek Łapiński z Ministerstwa Gospodarki, Robert Barnden – szef ogólnoświatowego zespołu ds. przemysłu drzewnego, papierniczego i opakowań PricewaterhouseCoopers, Hakan Person - senior advisor IKEA czy też Paweł Wyrzykowski - prezes Pfleiderer Grajewo. Przy udziale przedstawicieli środowisk branżowych podjęto próbę odpowiedzi na kluczowe dla branży pytania.

  Więcej czasu dla kreatywnych
  Następna edycja targów DREMA odbędzie się w dniach od 1 do 4 kwietnia 2008 roku. Dwumiesięczny okres pomiędzy targami DREMA ( jednocześnie odbywają się Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA), a targami MEBLE umożliwi producentom mebli zastosowanie rozwiązań które prezentowanych odpowiednio wcześniej. Ze względu na swój zakres tematyczny DREMA i FURNICA doskonale ze sobą korespondują, jako profesjonalne forum wymiany wiedzy skierowanej do branż drzewnej i meblarskiej.

  www.drema.pl

  DREMA 2007 - targi dobrych kontraktów (Zdjęcia: 4)

  <center> <font color=darkcyan> <b> DREMA 2007<br> </b>&#8220;Fot.: MTP&#8221;</font></center><center> <font color=darkcyan> <b> Stoisko DREWNO.PL<br></b>&#8220;Fot.: JR&#8221;</font></center><center> <font color=darkcyan> <b> Narzędzia JET prezentowane <br>na stoisku firmy AMK<br></b>&#8220;Fot.: JR&#8221;</font></center><center> <font color=darkcyan> <b> Konkurs MIŁO PIŁĄ <br>organizowany przez<br>firmę RO-MA Sp. z o.o.<br> </b>&#8220;Fot.: JR&#8221;</font></center>

   
  Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

  Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

  Powrót

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA


   
   
  facebook
  newsletter

  Zapisz się na bezpłatny

  Wiadomości z portalu na e-mail

  Zapisz